На Буковині 123 ув'язнених вирішили доєднатися до ЗСУ
З них придатними до служби визнали 95
Про це повідомила речниця прокуратури області Наталія Соколовська, передає Суспільне.
У Чернівецькій області 123 людини, яких раніше засудили до ув'язнення, вирішили вступити до ЗСУ. З них придатними до служби визнали 95. Відтак їх умовно-достроково звільнять від покарання.
64 чоловіки уже відбули до військових частин
Наразі суд задовольнив клопотання щодо умовно-дострокового звільнення 64 засуджених від покарання. Чоловіки вже відбули до військових частин.
Загалом станом на 30 травня в установах виконання покарань на території області перебувають 640 засуджених.
Засуджені служитимуть в армії за контрактом
Для того, щоб ув’язнений вступив в ЗСУ, він повинен написати заяву, тоді пройти медичний огляд в установі, де відбуває покарання. При цьому мають бути присутні представники ТЦК та військової частини, в якій засуджений планує служити. Опісля йому дають направлення на військово-лікарську комісію.
Відтак ув'язнені підписують контракт із ЗСУ. Вони можуть обіймати посади рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу – це залежить від військового звання, за якими вони перебувають на військовому обліку.
Що було раніше
21 травня Хмельницький міськрайонний суд звільнив від відбування покарання перших двох ув’язнених, які висловили бажання мобілізуватися. Згодом стало відомо, що у Хмельницькому суд звільнив ще 50 в'язнів для служби у ЗСУ.
Також на Франківщині звільнили засуджених для мобілізації в ЗСУ.
На Рівненщині понад 150 в’язнів готові стати на захист України.
Мобілізація засуджених в Україні: що відомо
У лютому очільник Мін'юсту Денис Малюська заявив про необхідність мобілізації засуджених. За його словами, тисячі засуджених виявили бажання вступити до лав ЗСУ. Згодом стало відомо, що оборонний комітет ВР розглядає мобілізацію засуджених.
1 березня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька сказала, що засуджені за зґвалтування й убивство можуть бути мобілізовані в тому разі, якщо військові командири погодяться прийняти їх до своїх підрозділів.
Пізніше Малюська заявив, що засуджених за корупцію українців можна і треба ставити на військовий облік із можливістю мобілізації.
10 квітня Верховна Рада України на засіданні ухвалила за основу законопроєкт про мобілізацію засуджених. За документ проголосував 281 нардеп.
8 травня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених. Документ підтримали 279 нардепів.
Згодом голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія заявив, що загальний ресурс ув’язнених, яких потенційно можуть мобілізувати до Збройних Сил, становить 15-20 тисяч.
17 травня заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що найголовніший критерій відбору ув'язнених до мобілізації – мотивація, тому відсутність бажання засудженого йти воювати може завадити цьому.
Цього ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким деякі категорії увʼязнених можуть бути добровільно мобілізовані до лав ЗСУ.
- Актуальне
- Важливе