
У історичній частині Львова планують звести науковий та спортивний комплекси з кількарівневими паркінгами
Йдеться про дві окремі реконструкції навчальних наукових та спортивних корпусів на вул. Генерала Чупринки, яка розташована в історичному ареалі
Відповідні містобудівні розрахунки розглядали на архітектурно-містобудівній раді Львова, інформує "Еспресо Захід".
Згідно з представленими проєктами, йдеться про масштабну реконструкцію навчально-виробничого комплексу "Електрон", що на вул. Генерала Чупринки, 130.
"Це досить цікава будівля, але вже протягом 5 років не функціонує за своїм призначенням і є інженерно застарілою. Вона не може відповідати всім вимогам з безпеки й інклюзивності до навчальних закладів. Тому у нас з’явилась ідея про реконструкцію цього будинку з додаванням нових функцій. Це буде створення і укриття, і підземного паркінгу, і додання великих навчальних класів", – пояснив головний архітектор проєкту Олексій Іванов.
Фото: Архітектурно-містобудівна рада
Також він зазначив, що проєкт є продовженням вже реалізованої Lviv British School, яка розташована позаду навчально-виробничого комплексу. Надалі, після завершення реставрацій та зведення прибудов, там облаштують "Англійську академію".
Ділянка відповідає зонінгу Г-3, тобто громадській та освітній забудові. Окрім того, будинок на ділянці є історично цінним.
Фото: Архітектурно-містобудівна рада
Відтак, за планом, основною метою проєкту є реконструкція основної будівлі та додання до неї частини у вигляді внутрішнього двору.
"Його ми додаємо до самого тілп будинки, аби розширити можливість надання великих офісних та навчальних приміщень, громадських зон, а також виставкових залів", – пояснив архітектор.
Окрім того, в межах проєкту також хочуть "підігнати" будинок під вимоги інклюзивності та облаштувати два поверхи підземного паркінгу.
Також з тильної сторони будівлі планують створити великий спортивний майданчик, під яким будуть виставкові зони. Реалізувати цей задум хочуть шляхом розміщення їх на експлуатовану покрівлю першого поверху основної будівлі. До спортивного майданчика проведуть критий місток, який з’єднувати його з приміщення навчального закладу.
Фото: Архітектурно-містобудівна рада
Варто зазначити, що спортивний майданчик на ділянці є і зараз, однак він має багато недоліків.
Фото: Архітектурно-містобудівна рада
Критика проєкту радою
Що ж до секції запитань, то члени ради поцікавились, чи безпечно будувати скляний навчальний заклад у час війни. На це архітектор зазначив, що у будівлі буде облаштоване укриття, до якого вестимуть броньовані сходові клітки. Окрім того, він підкреслив, що майбутня каркасна монолітна будівля буде набагато міцніша, аніж теперішня цегляна, яка тривалий час перебуває експлуатації та зазнала руйнувань фундаменту.
Також один із членів ради підкресливши, що теперішня будівля має історичну цінність і не є такою недосконалою. Такі ж зауваження висловили ще кілька учасників дискусії, порадивши проєктантам детальніше ознайомитись із правилами збереження історичної забудови міста.
"Ми займались багатьма проєктами, проте наразі я бачу офісну споруду, а не навчальний заклад. Тут є якісь незрозумілі великі приміщення, є хол площею 40 м2 і сходові клітки без освітлення – це незрозуміла річ для практики проєктування навчальних закладів закордоном", – зазначив член ради, додавши, що найкращим варіантом, на його думку, буде ревіталізація будівлі з добудовами.
На момент написання матеріалу результатів голосування архітектурно-містобудівельної ради немає, однак судячи з запитання головного архітектора міста, чи готовий представник проєкту повторно представити його на наступному засіданні, наразі цю реконструкцію не погодили.
Також додамо, що замовником проєкту є ТзОВ "Електрон-екосіті" та "Електрон-спорт". Обидві компанії входять до фінансово-промислової групи "Карпати інвест", в управлінні якої перебуває 20 інвестиційних фондів. Група є інвестором понад 50 компаній, які переважно працюють у сферах будівництва, нерухомості і торгівлі автотранспортними засобами.
- У селі Гряда під Львовом продадуть земельні ділянки під нове будівництво.
- Актуальне
- Важливе





