У разі зупинки очисних споруд у Калуші планують витрачати по 1,5 млн грн за день на біотуалети
Калуська міськрада розробила план дій на випадок, коли через відключення "Карпатнафтохіму" у місті зупиняться очисні споруди, зокрема у плані встановлення біотуалетів по 1,5 млн грн за день
Про це розповідає видання "Інформатор Калуш", передає "Еспресо.Захід".
Якщо "Карпатнафохім" відімкнуть від постачання електроенергії остаточно, Калуш залишиться без тепла, води і навіть газу. Тому у місті розглядають варіанти дій на випадок початку катастрофи.
Зокрема, пропонують керівникам компаній, ОСББ, закладів соціальної сфери, керівникам підприємств, установ та організацій на випадок відсутності централізованого теплопостачання та пониження температури зливати воду із систем теплопостачання. Тим часом директор "Калуської енергетичної компанії" мав би впроваджувати графіки подачі водопостачання. Керівники медичних закладів, закладів соцсфери, різних підприємств, установ та організацій повинні забезпечити запас питної води у своїх закладах та коригувати їх споживання.
Тим часом управлінню з питань надзвичайних ситуацій матиме обов'язок організувати підвезення та розлив питної води для мешканців громади. А управління ЖКГ у разі необхідності має здійснити розрахунок та забезпечити місто біотуалетами, а також їх обслуговуванням.
За словами начальника управління ЖКГ Калуської міськради Тараса Фіцака, якщо очисні у Калуші не працюватимуть, то возити каналізаційні відходи доведеться до Львова чи Івано-Франківська. Окрім того, управління вже розрахувало можливу вартість біотуалетів.
"Біотуалети можна брати в оренду. Є, наприклад, львівська фірма, яка має їх у достатній кількості, і має техніку, якою можна це все обслуговувати. Але є складність навіть з тим, щоб їх привезти. Орієнтовно 45 фур для цього буде потрібно, бо потреба Калуша – 1 тисячі біотуалетів. Щоб їх змонтувати – до пів сотні людей треба залучити", – пояснив він у коментарі виданню.
Загалом у Калуші налічується 478 багатоквартирних будинків, тобто майже 21 тисяча квартир. Один біотуалет розрахований на 500 відвідувань, а кожна людина скористається туалетом 4 рази в день – це ті дані, які брали за основу розрахунків.
"1500 гривень на день буде вартувати оренда самого біотуалету та його обслуговування, тобто викачування і вивезення відходів, миття, заміна паперу і все інше", – додав Тарас Фіцак.
Тому у випадку оренди 1 тисячі біотуалетів Калуш платитиме 1,5 млн гривень щодня. Цю кількість можна зменшити, оскільки за мінімальними підрахунками місту потрібно хоча б 350 біотуалетів, проте в реальності це не дозволить забезпечити відповідні санітарні умови.
Окрім того, як зазначає видання "Вікна", загрози для Калуша пов’язані не лише з можливим знеструмленням очисних споруд. Посилаючись на слова директора ТОВ "Карпатнафтохім" Василя Оленюка, місцеве медіа наголошує, що на підприємстві зберігаються вибухо- і пожежонебезпечні речовини. А через відсутність електроенергії "Карпатнафтохім" не зможе підтримувати безпечні умови їх зберігання і це загрожує екологічною катастрофою.
- На Рівненщині жителі багатоквартирних будинків отримають "третю платіжку" за газ.
- Актуальне
- Важливе