Нові тарифи затвердили, а е-квиток під питанням. Безлад у львівському транспорті 

Сьогодні, 31 грудня, під час засідання виконкому ЛМР таки затвердили нові тарифи на проїзд у громадському транспорті. 

Як повідомляє "Еспресо.Захід", затверджені тарифи не відрізняються від тих, які обговорюють уже два місяці. 

Читайте також: 15 грн у водія: Скільки у Львові коштуватиме проїзд з е-квитком

Нові тарифи запрацюють, можливо, влітку

Важливий нюанс: нові тарифи набудуть чинності тоді, коли запрацює е-квиток. Але цей день досі під питанням. Адже дата, про яку вже рік говорять чиновники ЛМР, а саме 13 січня 2022 року – це дата не запуску е-квитка, а лише початок тестового режиму. 

Читайте також: "У Львові з 13 січня е-квиток запрацює лише для пільговиків", – Забарило

У першому кварталі 2022 року е-квиток працюватиме тільки для пільговиків. Лише десь влітку 2022 року е-квиток, можливо, стане доступним для всіх. Власне, лише тоді почнуть діяти нові тарифи, які прийняли сьогодні, 31 грудня.

10 грн одноразовий е-квиток, а 15 грн – паперовий 

Вартість разового е-квитка квитка залишиться на рівні 10 грн. Він дозволить 40 хвилин користуватися всіма видами громадського транспорту Львова, зокрема й робити пересадки з одного виду транспорту в інший, для прикладу, з трамвая в автобус. Натомість, паперовий квиток, придбаний у водія, коштуватиме 15 грн. Це зроблено, щоб люди купували Леокарти або брали місячні, піврічні чи річні абонементи:

Тарифи для студентів будуть нижчими: абонемент на 30 днів – 210 грн, а на 180 днів – 1100 грн. Щодо школярів, то вони зможуть безкоштовно користуватися громадським транспортом упродовж року.

Запроваджені також ціни на туристичні абонементи: на 1 день – 35 грн, на 2 дні – 60 грн, на 3 дні – 80 грн,  на тиждень – 200 грн. 

Відзначимо, що, попри обіцянки, загальні транспортні Леокарти для купівлі так і не з’явилися в кіосках та на автостанціях Львова. Хоча раніше обіцяли, що в листопаді-грудні вони вже будуть доступними. Відзначимо, що доведеться викласти 60 грн за купівлю такої транспортної картки, яку треба буде поповнювати на відповідну суму. Також буде можливість користуватися мобільним додатком у смартфонах. Однак, знову ж таки, додаток досі в розробці й немає точної дати, коли львів’яни зможуть почати його скачувати та тестити. 

Читайте також: Мобільний додаток Леокарт досі розробляють, коли він з’явиться – невідомо

Пільговики матимуть лише 60 безкоштовних поїздок на місяць, а далі треба платити

Щодо пільговиків, то на виконкомі розгорілася активна дискусія щодо цього питання. Адже за задумом департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури, пільговики матимуть лише 60 безкоштовних перевезень на місяць. 

Читайте також: 60 безкоштовних поїздок для пільговиків це – психологічна межа, щоб зайвий раз не їздити, – Забарило

Під час засідання, голова комісії транспорту, зв'язку та міської мобільності Ігор Зінкевич звернувся до міського голови Львова Андрія Садового, щоб цей пункт був вилучений з постанови.

"У законі України немає ніяких обмежень щодо пільгових перевезень. Пропоную зняти це обмеження про 60 поїздок для пільговиків," – сказав Зінкевич.

Натомість Андрій Садовий запевнив, що пільгові перевезення – це виключно компетенція міської ради. 

"Держава нам за ці пільгові перевезення грошей не дає. Я вважаю, це правильно, що кожен пільговик міста Львова матиме на день гарантовані дві поїздки. Коли ми розраховували тариф, усе це прораховували. Якщо ви знайдете можливість додатково залучити до бюджету міста Львова декілька сотень мільйонів гривень, ці кошти додатково виділити на компенсацію по проїзду, тоді немає питань. Але ми ж не можемо поламати все, що ми напрацювали", – сказав Садовий.

Зінкевич заперечив це, говорячи про неефективність роботи чиновників, призначених Садовим на посади, пов’язані з транспортом. Адже депутат  вже декілька років говорить про оптимізацію громадського транспорту Львова, зокрема розробку нової транспортної мережі, однак досі цього не було зроблено, а його численні скарги на управління транспорту – проігноровані. 

Читайте також: У Львові влітку може з’явитися нова транспортна мережа, – Забарило

Із 13 січня на громадський транспорт у Львові чекає хаос

У підсумку ініціативу Ігоря Зінкевича було проігноровано і затверджено 60 безкоштовних поїздок. Що це означає? Що з 13 січня почнеться хаос. Адже із 13 січня всі пільговики, яких понад 200 тисяч у Львові, мають мати пільгові Леокарти. А їх почали видавати лише 8 грудня. За місяць ці персоналізовані картки отримали декілька тисяч людей. Виходить, що ті, хто не встигне це зробити до 13 січня, втрачають право безкоштовного проїзду. Хоча в законі України не написано про таку ситуацію, коли посвідчення пільговика недійсне через запровадження е-квитка. Понад те, хто перевірятиме пільговиків у громадському транспорті на наявність завалідованої пільгової транспортної картки Леокарт? 

Це мали б робити контролери. Однак досі не оголошено, що в місті є потрібна кількість контролерів, які здійснюватимуть контроль усього транспорту міста. Але й тут нюанс. Із 13 січня е-квиток запрацює лише для пільговиків. Однак контролери не знають, хто пільговик. Отже, зачинятимуть усю маршрутку чи трамвай, поки не перевірять пільговиків? А ті, хто досі не користуються е-квитком, тобто звичайні львів’яни, будуть просто чекати та гаяти свій час, щоб їм відчинили двері? Незрозуміла та конфліктна ситуація. 

Підсумовуючи, можна спрогнозувати, що у першому кварталі 2022 року у Львові буде дуже низька кількість користування пільговими Леокартами. Адже система працюватиме в тестовому режимі й лише для певної категорії населення, тому створюватиме більше проблем, ніж даватиме користі. 

Додамо, що у Львові на 2022 рік так і не було затверджено остаточної суми з бюджету розвитку на роботу е-квитка. Адже депутати не готові виділяти гроші на проєкт, який повноцінно запрацює невідомо коли. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку