Еспресо. Захід

Німецьке місто Фрайбург виділить €1 млн на будівництво гуртожитку у Львові

17 червня, 2022 п'ятниця
19:49

У Львові з дводенним візитом перебуває мер міста Фрайбурга Мартін Горн, який пообіцяв, що його місто долучитися до будівництва гуртожитку для пацієнтів реабілітаційного центру у Львові

Зміст

Про це повідомляє ЛМР.

Сьогодні, 17 червня, Мартін Горн разом з міським головою Львова Андрієм Садовим відвідали лікарню св. Пантелеймона (колишня лікарня швидкої допомоги) та обговорили майбутню співпрацю в межах проєкту Національного реабілітаційного центру "Незламні" (UNBROKEN). Представники Фрайбурга пообіцяли виділити 1 млн євро на будівництво соціального гуртожитку для пацієнтів майбутнього центру поблизу лікарні на Миколайчука.

"Для нас велика честь приймати у Львові мера міста Фрайбурга. Міста, яке є нашим побратимом. Мартін Горн разом зі своїми заступниками приїхали з великим бажанням допомогти Львову вибудовувати потужну екосистему UNBROKEN. Цей проект – це зміна системи реабілітації в Україні, де одночасно відбуватиметься лікування хворих, протезування, реабілітація, будуватиметься інклюзивне житло, де люди матимуть роботу та змогу займатися спортом.Тому велика подяка Фрайбургу за дружбу та підтримку", - відзначив мер Львова Андрій Садовий.

Мер Фрайбурга Мартін Горн підтвердив намір й надалі співпрацювати і допомагати Україні та Львову зокрема.

"Ми ще ніколи, за всю історію нашого міста, не збирали таку велику кількість пожертв за такий короткий термін. Ми залишаємося з вами, незважаючи на жодні обставини. Оскільки ми міста-побратими, то у нас попереду багато спільних проєктів, і сподіваємося, вони будуть лише підсилюватися. Ми будемо підтримувати реабілітаційний центр, який плануєте тут відкрити. Хочемо підтримувати біженців, сприяти розвитку інфраструктури. Зокрема ми співпрацюємо з GIZ і сьогодні оглянули ділянку, де будуватимуть соціальне житло для постраждалих від війни пацієнтів", - розповів мер Фрайбурга Мартін Горн.

Напередодні Мер Фрайбурга Мартін Горн разом із Андрієм Садовим відвідав переселенців, які мешкають у модульному містечку на Сихові.

Довідково. Національний реабілітаційний центр "Незламні" (UNBROKEN) стане першим в Україні центром, де отримувати фізичну, психологічну та соціальну реабілітації зможе щороку 50 тисяч українців. Пацієнт не лише отримуватимете тут протез, а й успішно повертатиметься до повноцінного життя. До проєкту уже долучилися перші фінансові донори: компанії "АТБ", "Symfony Solutions", "Space Art", Група "ПЗУ Україна" та посольство Швейцарії в Україні. У день презентації проєкту меценати зібрали понад 2 млн євро.

  • Нагадаємо, у Львові планують створити Національний реабілітаційний центр "Незламні", який допомагатиме 50 тисячам пацієнтів щороку

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.

Теги:
Читайте також:
Львів
+16.3°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
24 липня
10:57
Бойовий медик Максим Желіховський на позивний СКАМ
Вижив в оточенні та врятував десятки побратимів: історія бойового медика із Закарпаття Максима Желіховського
10:02
водопостачання вода
У Львові вода подорожчає більш як вдвічі: ЛМР затвердила нові тарифи з 1 серпня
09:58
Прощання з Героями
Львівщина 24 липня попрощається зі шістьма захисниками, які тривалий час вважалися зниклими безвісти
09:32
У нацпарку на Волині закільцювали трьох пташенят червонокнижного чорного лелеки
У нацпарку на Волині закільцювали трьох пташенят червонокнижного чорного лелеки
09:03
У Чернівцях ексгумували тіла двох захисників, яких поховали як невпізнаних
Повертаються додому: у Чернівцях ексгумували тіла двох захисників, яких поховали як невпізнаних
08:29
швидка допомога
На Закарпатті півторарічна дівчинка отруїлася бензином
2026, четвер
23 липня
19:55
погода дощ гроза
Дощі, грози та град: якою буде погода на Львівщині 24 липня
19:40
Перехрестя вулиць Князя Романа – І. Білозіра – Івана Франка з трамвайними коліями
У Львові на три дні перекриють частину вулиці Білозіра
19:10
Олександра Черевата
Тернополянка Олександра Черевата стала чемпіонкою України з боксу
18:50
Віденська кав'ярня
Апеляційний суд дозволив демонтаж літнього майданчика "Віденської кав’ярні" у Львові
18:20
Польський меблевий виробник розглядає відкриття заводу у Бориславі
18:07
Олег Дзюринець
Наймолодший дебютант УПЛ Олег Дзюринець перейшов у "Карпати"
17:49
На Рівненщині Нацполіція виявила нові локації нелегального видобутку бурштину
17:37
Речовини у річці Стрипа
На Тернопільщині перевіряють забруднення річки Стрипа: у воду скинули білу речовину
17:22
Обласний бюджет
Львівщина отримає дотацію на майже 500 млн грн від держави: куди спрямують кошти
16:57
48-ї сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
ЮНЕСКО залишило 3 українські об’єкти під загрозою: серед них історичний центр Львова
16:38
У Львові оновили застосунок LeoCard: що змінилося для пасажирів
16:08
судитимуть колишню кадастрову реєстраторку через реєстрацію 33 га держлісу
На Закарпатті судитимуть колишню кадастрову реєстраторку через реєстрацію 33 га держлісу вартістю 21,5 млн грн
15:35
лікарі
У Львові лікарі врятували 5-місячного хлопчика після падіння з ліжка
14:48
У Берегові на Закарпатті вже другу добу гасять масштабну пожежу на сміттєзвалищі: дим накрив місто й навколишні села
13:59
На Львівщині судитимуть екскерівника районного ТЦК, який фіктивно оформив знайомого військовослужбовцем
13:40
волонтери податки
На Хмельниччині з’явився 8-річний мільйонер: дитина задекларувала 1,7 млн грн доходу
13:19
Збірку загиблого поета й військового Максима Кривцова з Рівного видадуть у Великій Британії англійською
12:36
На Львівщині у жителя Стрия виявили небезпечний хантавірус: чоловік відпочивав у Хорватії
11:42
У Яремче підприємці заблокували екопост після рейдів проти джипінгу в Карпатах
10:59
На Прикарпатті розпочали роботу над першим ігровим фільмом про життя гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт
На Прикарпатті розпочали роботу над першим ігровим фільмом про життя гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт
10:28
Картина Івана Марчука "Ніч на Різдво" надихнула українську школярку у Великій Британії створити музичний твір
10:06
прощання з Героями
Львівщина 23 липня попрощається з чотирма полеглими військовими
09:30
У Львові на вихідних перекриють рух вул. Тракт Глинянський
У Львові на вихідних перекриють рух вул. Тракт Глинянський: як курсуватиме транспорт
09:11
На Хмельниччині повністю висохла найбільша природна водойма області – 10-тисячолітнє Святе озеро
На Хмельниччині повністю висохла найбільша природна водойма області – 10-тисячолітнє Святе озеро
08:32
Переможці Євробачення Kalush Orchestra завітали з концертом до львівського центру "Джерело"
Переможці Євробачення Kalush Orchestra завітали з концертом до львівського центру "Джерело"
2026, середа
22 липня
20:48
Сила культури: об'єднуємо зусилля заради майбутнього. Івано-Франківськ
Чому культура — це фундамент перемоги: тези Миколи Княжицького на форумі в Івано-Франківську
20:00
Сергій Криницький
Воїн львівської 24-ї бригади Сергій Криницький 346 днів тримав позицію: агенція Reuters опублікувала його відеощоденник
19:27
У Львові викрили організовану групу, що збувала наркотики військовослужбовцям
У Львові викрили організовану групу, що збувала наркотики військовослужбовцям
18:50
ЗУСТРІЧ З КОЛЕКТИВОМ «Карпатнафтохіму»
У Калуші попередили про ризики зупинки "Карпатнафтохіму" через невиплату зарплат
18:07
лікарі
У Львові 8-річному хлопчику з рідкісним захворюванням повернули можливість самостійно ходити
17:35
Почаївська Свято-Успенська лавра
Держслужба з етнополітики виявила ознаки звʼязку Почаївської лаври з РПЦ
16:53
смертельна ДТП у Бродах
Суд взяв під варту без права застави водія Mercedes після смертельної ДТП в Бродах, де загинуло троє неповнолітніх 
16:44
"Не можна заборонити весь джипінг у горах": мер Яремча пропонує узаконити маршрути для позашляховиків
16:15
виробництво фальшивих посвідчень і документів з печатками держорганів 
На Закарпатті викрили гараж із виробництва фальшивих посвідчень і документів з печатками держорганів 
Більше новин