Санація, звітність, нові тарифи й холдинги: що депутати готують для ЛКП

Міські обранці знову відкладають голосування за статутні капітали львівських комунальних підприємств, оскільки досі не отримали повної інформації про їхню діяльність і борги.

Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповів депутат ЛМР Віталій Троць.

"Чиновники ЛМР вважають нас новенькими й недосвідченими, тому на комісіях намагалися просто поставити перед фактом, що всі ЛКП збиткові й мусять дотуватися. Сумарно в нас вимагали виділити на них 1,8 млрд гривень. Та в нас багато людей прийшло з бізнесу і вони розуміють, як функціонує підприємство. Тому більшість депутатів виступили з критикою звички міськради заганяти бюджетні кошти у статутні фонди ЛКП, де вони зникали безконтрольно", – зазначив політик.

Тож зараз депутати майже всіх фракцій міськради об'єдналися навколо ідеї реорганізації ЛКП, зміни їх управління та зменшення витрат на їхню діяльність.

"Ми поставили завдання перед кожним ЛКП, яке є збитковим, щоб воно подало план санації. Тобто пояснило, як його виводитимуть з кризи, в якій опинилося. Фактично при підготовці бюджету ЛКП погодилися знизити суми, яких потребують, але зрозуміло, що в середині року вони знову прийдуть із ними і поставлять нас перед фактом, що ці кошти необхідні. Також ми вимагаємо, щоб у кожному підприємству було проведено управлінський аудит. Бо зрозуміло, що мінімальна заробітна плата зростає, комунальні послуги також, пальне… Але ми маємо бачити, як воно відбивається на їхній збитковості. І такий звіт ми будемо вимагати щокварталу. Ще важливим є питання до заробітних плат керівників цих ЛКП: чому менеджер збиткового підприємства отримує велику зарплату ще й премії, нібито за успішну роботу. Це нонсенс. У комплексі з цим постає питання з тарифами. Вони штучно були заморожені торік, оскільки всі жили в очікуванні виборів. Їх спеціально стримували, щоб не відлякати електорат. Тепер ж ми усвідомлюємо, що їх поступово треба підводити до ринкової вартості. Хоч зрозуміло, що є певні категорії львів'ян, для яких залишаться цільові пільги", – розповів Віталій Троць.

Керівники комунальних підприємств не звикли до такого жорсткого підходу зі звітністю та плануванням роботи, тому затягують із наданням документів, які від них вимагають. Відтак на пленарному засідання, що заплановане на 11 березня, їхнього бюджет знову не розглядатимуть.

"Лише коли ми проаналізуємо показники всіх ЛКП і зрозуміємо, якими є перераховані вище фактори, тоді будемо приймати рішення, що робити з кожним з них. І тут є різні ідеї: від наглядової ради, яка слідкуватиме за ним і звітуватиме про діяльність, до холдингів, які буде введено в управління. Ну і, звісно ж, постане питання про доцільність роздутих штатів і завищених премій, а в певних випадках навіть існування певних ЛКП. Тому на наступному пленарному засіданні ще не розглядатимемо питання щодо статутних фондів ЛКП, але далі відкладати це питання не будемо", – підсумував депутат ЛМР.

Зазначимо, депутат Львівської міської ради Роман Федишин заявив, що ЛКП приносять бюджету втрати у 2 млн гривень у день! Тому пропонує реорганізувати їх управління, ввівши наглядові ради або холдинги. Його підтримав депутат ЛМР Юрій Мартинюк, який, проте, заявив, що чимало з них будуть ліквідовані через дублювання функцій або відсутність доцільності в їх існуванні.

Нагадаємо, нова каденція депутатів Львівської міської ради вже зробила низку кроків у напрямі суттєвої зміни системи управління містом і перерозподілу повноважень між депутатським корпусом та виконавчими органами, підпорядкованими міському голові.

Уже прийнято нові регламент роботи та структуру ради, які набудуть чинності з травня. Також депутати проголосували за нове положення роботи постійних депутатських комісій. Окрім цього, зараз розглядається низка змін для дерегуляції роботи міської ради, зокрема зменшення кількості віз на ухвалах, що йдуть на голосування, а також передачі повноважень з видачі містобудівних документів від виконкому до головного архітектора.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.