live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові перевізники хочуть 14 грн за проїзд

У Львові перевізники вимагають або підняти ціну за проїзд, або отримувати від міської влади компенсації, інакше обіцяють катастрофу.

Представники Асоціації перевізників Львівщини висунули чергові вимоги до влади щодо підняття тарифу, передає "Еспресо.Захід".

Повідомляється, що вже рік автотранспортні підприємства працюють в умовах "карантинних обмежень", а це призвело до втрати доходів щонайменше наполовину у порівнянні з докарантинним періодом. Натомість жодної фінансової підтримки від влади перевізники не отримали, а обіцяні владою додаткові компенсаційні кошти у 2020 році так і залишились обіцянками.

"Вартість проїзду, яка мала змінитись ще до виборів восени минулого року, залишається незмінною досі. Станом на зараз реальний тариф без інвестиційної складової – не менше 14-ти гривень. Тобто кожен перевізник втрачає на одній поїздці 7 гривень, які ніхто не компенсовує. Дотація за пільгові перевезення виплачується підприємствам на рівні минулого року, хоча кількість пільговиків з утворенням Львівської МТГ зросла", – пишуть перевізники.

Крім цього, вони нагадують, що загальна заборгованість автотранспортних підприємств за пальне (включно із АТП-1) перевищує шість мільйонів гривень. До того ж це без урахування боргів за запчастини, колеса, мастильні матеріали. У підсумку транспорт може зупинитися, адже в один день їм можуть перестати постачати пальне та запчастини через борги.

Читайте також: Реальна ціна за проїзд у Львові має бути не 7, а 14 грн, - перевізники

Голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійко пояснив "Еспресо.Захід", що ситуація критична, мовляв, якщо влада не перегляне тариф або не почне відшкодовувати втрати, то перевізники змушені будуть вдатися до радикальних методів.

"Зараз стоїть питання, чи потрібен транспорт місту Львову чи не потрібний. Ми йшли на зустріч владі, бо розуміємо, що карантин, що були вибори. Але нам було попередньо обіцяно, що в кінці минулого року або на початку того року, у Львові в обов’язковому порядку переглянуть тариф та систему відшкодування за пільгові перевезення. Та, наразі, нічого з того не зроблено. Ми категорично вимагаємо, щоб тариф був переглянутий не пізніше 20 березня. Бо за що житимуть підприємці? Деякі взяли у кредити автобуси, а тепер взяли кредити, щоб платити за кредити! Це ж абсурд! Якщо нічого не зміниться, то прийдеться перевізникам приймати якісь неординарні заходи. Для прикладу, самостійно будемо обмежувати пільгові перевезення. Або самостійно встановимо тариф і станемо платниками ПДВ. Ми не хочемо зупиняти свою діяльність. Але якщо влада не робитиме нічого, то самостійно приймемо радикальні рішення", – розповів Іван Велійко.

Читайте також: Де маршрутки? У Львові виїхала лише половина автобусів приватних перевізників

Цікаво те, що у Львові мешканці зареєстрували петицію про зменшення ціни за проїзд! Це 10 лютого зробив Остап Олексів.

"Вимагаємо зменшення вартості проїзду у громадському транспорті міста Львова!", – йдеться у петиції.

Така вимога, на думку автора петиції, є доцільною, адже з моменту попереднього підняття вартості проїзду до 7 гривень (у лютому 2019 року), вартість палива зменшилась.

"Так максимальна вартість дизельного палива у лютому 2019 року становила 28 грн 44 коп. У січні 2021 року максимальна вартість дизельного палива 25 грн 34 коп. Таким чином вартість дизельного пального зменшилась на 11%. Отже, є підстави зменшення вартості проїзду на 0,5 гривні. Тому вимагаємо встановити граничний розмір вартості проїзду 6 грн 50 коп. за одну поїздку", – повідомляється у петиції.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати