На Львівщині зросла кількість тестувань на COVID-19

За останні дні в обласний лабораторний центр надходить на 200-300 більше зразків, ніж надходило у період новорічно-різдвяних свят.

Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".

Як пояснив посадовець, жителі області почали частіше звертатися до сімейних лікарів зі симптомами ГРВІ та пневмонією. А вже медики скеровують своїх пацієнтів на ПЛР-тести, щоб упевнитися, що людина не хворіє на коронавірусну хворобу. "Кількість зразків, які скеровуються у лабораторний центр, збільшилася на 15-20%. Якщо раніше кількість тестувань на добу була у межах тисячі, то зараз ми повертаємося до цифри 1200-1300", - зазначив очільник Департаменту охорони здоров'я ЛОДА. Можливо, на це вплинуло і звернення міністра охорони здоров'я Максима Степанова до лікарів первинної ланки, який закликав медиків більш активно скеровувати пацієнтів на безкоштовні тестування.

Орест Чемерис також наголосив, що спаду захворюваності на COVID-19 на Львівщині немає. Відсоток виявлених випадків залишається на досить високому рівні, а важкий перебіг та ускладнення захворювання дедалі частіше діагностують у молодих людей. Зараз медики очікують деякого сплеску захворюваності, оскільки під час свят люди багато контактували один з одним.

Раніше "Еспресо.Захід" писав, що статика захворюваності на COVID-19 може не відображати реальної ситуації, оскільки в Україні й надалі проводиться найменше тестувань в Європі. А у світовій статистиці проведення ПЛР-тестів на коронавірус ми – сьомі з кінця.

"Сімейні лікарі розуміють: якщо до них звернувся пацієнт, в якому підтвердився COVID-19, то і його близькі, які з ним проживають, швидше за все, також хворі, але їх, як правило, не тестують. Якщо говорити з боку лікування цих хворих, це й справді не принципово, бо тести не лікують. Але якщо говорити з боку епідеміології, тобто контролю за поширенням вірусу – це вкрай важливо, – наголосив у коментарі "Еспресо.Захід" голова Українського лікарського товариства у Львові Олег Дуда. – Пацієнт з пневмонією залишиться вдома, але його член сім'ї, який має легкий перебіг захворювання, може продовжувати контактувати з іншими людьми. Тому у світі намагаються максимально протестувати всіх контактних осіб, щоб вони знали про те, що могли інфікуватися і перебували на самоізоляції, бо тільки так можна перервати ланцюг заражень. Всі цивілізовані країни налагодили цей процес ще на початку пандемії. Зокрема це вдалося нашим найближчим європейським сусідам. Ми також тестуємо якийсь відсоток контактних осіб і бачимо, що серед них є великий відсоток позитивних тестів. Але зрозуміло, що для повноцінного скринінгу захворювання цього замало".

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал