"Антонов" у співпраці з Airbus перевезли супутник для Space X Ілона Маска

Унікальний рейс з доставки 55-тонного вантажу відбувся з Тулузи на базу NASA у США.

Про це повідомляє фейсбук спільнота SpaceOn Ukraine, з посиланням на компанію "Авіалінії Антонова", інформує "Еспресо.Захід".

Особливо габаритним та цінним вантажем виявився супутник, виготовлений на замовлення компанії Space X Ілона Маска.

Завантаження супутник відбулося в аеропорту Biagnac, Тулуза, Франція, надалі його доставлено до пункту призначення в аеропорт KTTS Nasa Shuttle Landing Facility, Тітусвілл, США.

Фото: фейсбук SpaceOn Ukraine

Підготовкою вантажу до відправлення та виготовленням спеціального контейнера для супутника займались фахівці компанії Airbus. Їх загальна маса склала 55 тонн. Процес завантаження зайняв 5 годин.
Вантаж був успішно перевезений на борту одного із семи літаків АН-124 "Руслан" флоту компанії "Авіалінії Антонова".

Нагадаємо, "Руслан" – найбільший серійний літак у світі. Розроблений та виготовлений компанією "Антонов" у Києві на заводі "Авіант". Літак впродовж історії своєї експлуатації встановив близько 30 світових рекордів по перевезенню габаритних та надважких вантажів. Його використовують для доставки яхт, елементів літаків, модулів для електростанцій, а тепер і супутників.

Фото: фейсбук SpaceOn Ukraine

Особливо багато замовлень на ці літаки, а також унікальну "Мрію", з'явились у компанії з початком пандемії коронавірусу, коли треба було терміново перевозити величезні партії засобів захисту та медичного обладнання. Тоді, у співпраці з НАТО, вони здійснили десятки рейсів на замовлення країн, членів Альянсу.

Фото: фейсбук SpaceOn Ukraine

Жодного разу ці літаки не підвели замовників та виконали якісно і безпечно усі рейси. Натомість нещодавно сталась аварія "Руслана", який використовує російська компанія "Волга-Днепр". У результаті, експлуатація усіх літаків цього типу у РФ припинилася. Це лише підтвердило думку про те, що без сервісного обслуговування фахівців компанії "Авіалінії Антонова" не обійтись.

Відзначимо, що Ілон Маск також належно оцінив українські ракетні двигуни та ракети "Зеніт".

 

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.