У Львові та області зростає кількість хворих на гострі кишкові інфекції

Одне з джерел передачі – вода.

На Львівщині поряд із пандемією COVID-19 спостерігають суттєве підвищення захворюваності на гострі кишкові інфекції, інформує "Справжня варта", передає "Еспресо. Захід". Люди скаржаться на болі у шлунку, розлади травлення, суттєве підвищення температури тіла.

Як розповіла головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко кореспонденту "Еспресо.Захід", кількість захворювань справді зросла. Хворіють не лише на гострі кишкові інфекції, але й на вірусний гепатит А.

"Однією з причин може стати споживання недоброякісної питної води, а також "застояна" вода у басейнах. Зважаючи на це, ми надіслали рекомендаційний лист власникам басейнів. Розроблений документ регламентує безпечну експлуатацію басейнів у час пандемії COVID-19. У ньому йдеться про те, що ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" та його відокремленими структурними підрозділами, згідно зі Статутними повноваженнями, проводиться постійний моніторинг інфекційної захворюваності. У тому числі – на гострі кишкові інфекції. Основна мета – недопущення ускладнення епідситуації та попредження виникнення спалахів інфекційних хвороб, вірусного гепатиту А. За результатами моніторингу виявлено негативну тенденцію зростання захворюваності населення області. Зважаючи на це, нагадали про необхідність постійного контролю якості води, адже вона – один з факторів передачі інфекції.

Гарантію якості питної води нам дає "Львівводоканал".  Але львів'яни та жителі області часто використовують природні джерела. Якість такої води – сумнівна. Особливо небезпечно вживати її – некип'яченою. Варто зазначити, що інфекція може причаїтися також у бутлі, в який її набираєте. Особливо, якщо він – багаторазового використання", - наголосила епідеміологиня у коментарі "Еспресо.Захід". Вона також зауважує, що ротавірусна інфекція може передаватися контактно-побутовим шляхом, брудні руки, продукти харчування, які не піддавалися термічній обробці. Небезпечно також купувати їжу на стихійних ринках. Важливо правильно зберігати продукти.

"У період пандемії система охорони здоров'я – перевантажена, тож ставитися до свого власного здоров'я та близьких вам людей – слід відповідально," – зазначає Наталія Тімко.

Директор Львівської інфекційної лікарні Сергій Федоренко підтверджує факт, що кількість пацієнтів з гострими кишковими інфекціями значно зросла. "Таку ж картину саме у цей період спостерігали у минулому та позаминулому роках. Незважаючи на пандемію, не всі люди дотримуються правил особистої гігієни. Оскільки основна увага наразі сконцентрована на ковіді, в інших питаннях – втрачаємо пильність. Неабияку роль відіграє й непродумана ліквідація санітарно-гігієнічної служби. Стовідсоткового контролю над закладами торгівлі продуктами харчування – немає," – пояснює ситуацію Сергій Федоренко кореспонденту "Еспресо.Захід".

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.