
Історики планують узятися за пошуки могили Сагайдачного
Керівника Києво-Могилянської академії проситимуть дозволити геофізичні дослідження території.
Про це повідомив кандидат історичних наук Тарас Чухліб під час презентації репліки меча Сагайдачного у Львові, передає "Еспресо.Захід".
Як відомо, Петро Конашевич-Сагайдачний похований на території Києво-братського монастиря, що зараз входить до Києво-Могилянської академії. Але точне місце поховання є невідомим.
"Наступного тижня йдемо до в.о. ректора Києво-Могилянської академії, щоб нам дали дозвіл на геофізичні дослідження в межах Києво-братського монастиря", – зазначив Петро Чухліб.
Він повідомив, що доктор історичних наук Петро Сас приблизно за письмовими джерелами визначив місце, де похований Петро Сагайдачний. Тож у цьому місці проведуть дослідження геофізичним апаратом.
"Геофізичний апарат може "просвітити" землю на 4-10 метрів, а щоб знайти склеп, достатньо дослідити до п'яти метрів ", – пояснив історик.
Роботи проводять у рамках масштабного проєкту створення Українського пантеону героїв. Також у його рамках історики хочуть провести дослідження склепу в Іллінській церкві в Суботові, де, як вважається, похований Богдан Хмельницький.
- Нагадаємо, як повідомляв "Еспресо.Захід", сьогодні, 20 листопада, у Львові презентували репліку легендарного меча Сагайдачного. Цей меч Петро Конашевич-Сагайдачний отримав у подарунок від польського короля за перемогу у битві над турками під Хотином 1621 року.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе
