"Нас вкотре обдурили": Верховна Рада не підтримала законопроєкту про відтермінування касових апаратів для ФОПів
Підприємці обіцяють продовжити акції протесту.
"Рада щойно послала всіх ФОПів подалі. І плювали вони на думку людей. "Слуги" не дали близько 100 голосів. За проєкт закону щодо відтермінування впровадження касових апаратів для ФОП проголосували 212 депутатів", – повідомив у своєму Facebook Андрій Смолій, передає "Еспресо.Захід". За офіційними даними, документ скерували на доопрацювання у профільному комітеті.
3 листопада під стінами Верховної Ради протестували близько 12 тисяч дрібних підприємців з усієї України. Вони вимагали ухвалити законопроєкти 3853-1 і 3853-2, які скасовують обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для ФОПів другої та третьої групи. Натомість їм запропонували компромісний варіант – законопроєкт, який відтерміновує застосування касових апаратів для ФОПів на рік. Документ обіцяли прийняти 4 листопада. Підприємці погодилися на компроміс і роз'їхалися додому.
"Наразі ми "перетравлюємо" те, що сталося. Тепер маємо вирішити, як діяти далі. Можливо, оголосимо безстрокову акцію протесту, хоча в умовах карантину збирати людей нелегко. Навіть цього разу ті, хто в "червоній зоні", не могли приїхати, – сказав у коментарі "Еспресо.Захід" голова руху #SaveФОП Сергій Доротич. – Насправді ми збиралися на Податковий майдан з вимогою, аби Рада ухвалили проєкти 3853-1 та 3853-2. Мені цікаво, хто вклав у голову Юлії Тимошенко ідею про відтермінування, але саме вона її озвучила. До речі, вона є однією з авторів законопроєкту 3853-2, який повністю вирішує проблеми підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування. Чому вона заговорила про відтермінування? Бо, за великим рахунком, відтермінування застосування касових апаратів – це все одно що відтермінування страти. Але підприємці погодилися бодай на це, з надією, що це дасть часовий люфт, аби вирішити проблему. Тепер виходить, що нас вкотре обдурили".
За словами Сергія Доротича, нардеп Данило Гетманцев (якого підприємці назвали "ворогом №1") маніпулює, коли каже, що спрощенці не хочуть використовувати касові апарати, аби приховати контрабанду й тіньові обороти.
"Вони намагаються знищити дрібний бізнес, прикриваючись боротьбою з "тінню". Тільки не зрозуміло, з якою. Наприклад, торгівля алкоголем в нас здійснюється виключно з касовими апаратами, але при цьому 50% ринку алкоголю – в тіні. Ще одна маніпуляція – це заяви про те, що покупець має право на чек, а замість дорогих РРО можна використовувати програмне забезпечення на смартфоні. Чеки давно передбачено законом про захист прав споживачів, для цього не треба запроваджувати додаткову фіскалізацію. А щодо смартфона, то саме він чеків не друкує, – каже Сергій Доротич. – Гетманцев і компанія пропонують російську модель фіскалізації. Натомість ми пропонуємо американську модель. Замість тотальної фіскалізації, яка призводить до податкового тиску і створює можливості для корупції, має бути ретельний контроль витрат. Ми не проти, аби перевіряли наші розрахункові рахунки. Кожен ФОП подає декларації про доходи, і якщо його витрати перевищують доходи, то має бути логічне питання – звідки кошти? Але саме такого контролю найбільше бояться ті, хто приймає закони. Бо тоді доведеться пояснювати, за які кошти вони купують яхти та машини. Тоді не вийде переписувати майно на родичів, дружин і коханок".
- Нагадаємо, сьогодні, 4 листопада, підприємці Ковеля перекрили міжнародну трасу Київ-Варшава поблизу Люблинця, протестуючи проти обмежень для ведення бізнесу, передбачених режимом "червоної зони".
- Учора під Верховною Радою протестувало півтори тисячі ФОПів.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе