Визначено фірму, яка будуватиме сміттєпереробний завод у Львові
Нею став нідерландсько-литовський консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB.
Про це повідомляє пресслужба ЛМР, інформує "Еспресо.Захід".
Як йдеться в повідомлення, сьогодні, 22 жовтня, Європейський банк реконструкції і розвитку затвердив переможця міжнародного тендера на будівництво механіко-біологічного комплексу з переробки відходів у Львові. Ним став консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва).
Роботи зі спорудження комплексу мають розпочатися до кінця року і триватимуть орієнтовно 24 місяці. Наразі на місці будівництва майбутнього заводу завершують підготовчі роботи, а поряд розпочато компостування органічних відходів.
Читайте також: Сміттєпереробний завод у Львові: ЄБРР дозволив перейти до останнього етапу конкурсу
Проєкт буде реалізовано за кошти ЄБРР. Додаткові внески дають Фонд Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (E5P) і Фонд чистих технологій (CTF), який діє від імені Кліматичних інвестиційних фондів. Загальна сума, передбачена на ці потреби, становить 35 млн євро.
Як зазначають у пресслужбі мерії, консорціум із двох фірм:WTT (Нідерланди) та Axis (Литва) будував сміттєпереробні комплекси у кількох містах. Серед них компанія WTT збудувала:
механіко-біологічний комплекс у районі Саутварк у Лондоні (Велика Британія), операційний період з початку 2012, потужність 87.500 тонн/рік;
комплекс із переробки відходів у м. Джульяно (Італія), операційний період з 2012, потужність 36.000 тонн/рік;
проєктування, будівництво, пуско-налагоджувані роботи та введення в експлуатацію механічного комплексу з сортування побутових відходів у м. Лідс (Велика Британія). Операційний період із 2016, потужність 214.000 тонн/рік;
Компанія Axis збудувала механіко-біологічний комплекс у Каунасі (Литва).
Читайте також: Львів'ян не питали. Виконком ЛМР затвердив проєкт будівництва сміттєпереробного заводу
Нагадаємо, криза зі сміттям загострилася у Львові після трагедії на сміттєзвалищі у Грибовичах у травні 2016 року. Тоді сталось загорання, а відтак, унаслідок гасіння пожежі, обвал тіла полігону, під яким загинули троє пожежників та еколог. Тоді на звалищі заборонили складування відходів і Львів почав розвозити їх по інших полігонах України. Через значні зловживання та несанкціоновані висипання ТПВ у не визначених для цього місцях місцеві громади блокували транспорт зі Львова. Андрій Садовий назвав це "сміттєвою блокадою", хоча насправді за цим ховались значні фінансові зловживання. Місто захлиналось у відходах, і тоді рятувати його взялась обласна адміністрація на чолі з Олегом Синюткою. Після двох разів, коли ЛОДА повністю очищала Львів від завалів сміття, а міська рада і надалі не справлялася з цією функцією, операційну діяльність з вивезення відходів передали Львівській облдержадміністрації.
Андрій Садовий постійно обіцяв будівництво заводу та рекультивацію звалища, але це стало можливим лише після того, як ЄБРР надав свою фінансову підтримку й узяв процес підготовки під свій контроль. Паралельно з відбором підрядника на будівництво заводу вже розпочато роботи з рекультивації Грибовицького звалища.
За міською владою залишився лише пошук ділянки під нове звалище – роботу в цьому напрямі повністю повалено. Спочатку Андрій Садовий звинувачував у блокуванні виділенні землі президента Петра Порошенка, уряд та Олега Синютку, але і при новій владі справа не зрушила з місця.
Зазначимо, що не обійшлося без скандалу і з ділянкою під сміттєпереробний завод. Спочатку ЛМР планувала спорудити його поблизу ТЕЦ-2, але земля, яку вони виділили під це, не належала місту. До того ж, були побоювання, що сміття почнуть спалювати без дотримання екологічних норм. Тоді суд заборонив роботи на цій території.
Щодо ділянки поблизу очисних споруд на Пластовій, то ця справа також перебуває у судах: місцева громада категорично проти спорудження тут ще одного, на їхню думку, шкідливого підприємства.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе