Львівщина вшанувала пам'ять примусово виселених українців з території Закерзоння
У неділю, 13 вересня, відбулись заходи з нагоди Дня вшанування пам’яті примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках.
Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації, передає "Еспресо.Захід".
Скорботні заходи відбулись у с. Сокільники. Присутні представники влади та громадськості, Об’єднання товариств депортованих українців "Закерзоння" та усі небайдужі поклали квіти до пам’ятника "Без вини покараним" та запалили лампадки.
Також відбувся молебень та пам'ятне віче.
"Угода між Українською РСР та, так званим, Польським Комітетом Національного Визволення стала підставою для початку масових депортацій українців у 1944–1951 рр. з українських етнічних земель – Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя. Це було вигнання. Етнічні чистки супроводжувалися політичними репресіями, масовим терором, спаленням багатьох українських сіл та жорстокими вбивствами безневинних, - сказав під час урочистостей голова Об'єднання товариств депортованих українців "Закерзоння" Володимир Середа. - Сподіваюсь, що спільними зусиллями ми досягнемо того, що на найвищому законодавчому рівні ця трагічна сторінка нашої історії отримає об’єктивну політичну і правову оцінку як депортація за етнічною ознакою".
- Нагадаємо, 9 вересня 1944 року УРСР та Польща уклали угоду про "взаємний обмін населенням", внаслідок якої близько 700 тисяч українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини були примусово виселені зі своїх домівок. У 2018 році Верховна Рада України встановила другу неділю вересня офіційним днем пам’яті про насильницькі депортації в 1944-1951 роках.
- Актуальне
- Важливе