live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Про дерев’яні церкви Закарпаття відзняли серіал


фото: пресслужба Закарпатської ОДА
Дружина голови Закарпатської облдержадміністрації Ірина Петрова разом із подругою відзняли 11 серій про сакральні пам’ятки Закарпаття.

Про це інформує пресслужба Закарпатської ОДА, передає "Еспресо.Захід".

Дві з них уже у вільному доступі: відео про храм Вознесіння Господнього в селі Ясіня Рахівського району та про церкву Святого Духа в селі Гукливий Воловецього району.

Відзняти відеоролики про стародавні дерев'яні церкви області Ірина Петрова вирішила після приїзду в Закарпаття. За її словами, задум виник зовсім випадково. В одній розмові зі знайомими обговорювали необхідність створення певного важливого й необхідного проєкту для області. З усіх можливих варіантів найближчою, найбільш цікавою і корисною їй видалася тема популяризації та збереження унікальних дерев’яних храмів Закарпаття.

"Хотілося розпочати з чогось духовного, особливого, тому все почалося саме із церков", – повідомляє Ірина Петрова.

Інтерес до культурних об'єктів у неї виник 5-7 років тому, під час сімейного відпочинку на Закарпатті, коли вперше відвідала одну зі стародавніх пам’яток.

"Ця церква увібрала в себе молитви, енергію багатьох поколінь, це і є душа – душа, яка постійно живе в цьому прекрасному місці – у храмі", – розповідає Ірина Петрова.

Мета проєкту – показати культурні пам'ятки і привернути увагу до їхнього стану, адже ці об'єкти потребують реставрації і догляду. Ще однією ціллю є включення цих пам'яток до програми культурного "Великого будівництва" наступного року.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати