live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Міського голову Івано-Франківська перевірять через гомофобні висловлювання


фото: WestNews
В одному зі своїх інтерв'ю Руслан Марцінків заявив, що "гей не може бути патріотом".

Про це повідомляє Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова,  інформує "Еспресо.Захід".

За інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у своєму передвиборному інтерв’ю вкотре вдався до гомофобної риторики, заявивши, що "гей не може бути патріотом", – йдеться у повідомленні омбудсманки.

"Подібні публічні висловлювання вказаної посадової особи є прикладом підбурювання до дискримінації, формування ксенофобських настроїв у суспільстві та розпалювання ворожнечі та ненависті щодо представників ЛГБТІ-спільноти".

Уповноважений ВРУ з прав людини зауважив, що, згідно зі статтею 68 Конституції України, обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Стаття 24 Основного Закону, стаття 7 Загальної декларації прав людини, стаття 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протокол №12 до цієї Конвенції забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою, а також передбачають обов’язок держави вживати всіх можливих заходів для запобігання та протидії цьому явищу. Також заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтею 6 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", а статтею 7 цього Закону встановлено, що основним напрямом державної політики щодо запобігання та протидії дискримінації є, з-поміж іншого, виховання і пропаганда серед населення України поваги до осіб незалежно від їх певних ознак, поширення просвітницької діяльності у цій сфері.

З огляду на зазначене, Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до керівництва Національної поліції України щодо перевірки вказаного вище повідомлення Руслана Марцінківа, зокрема з приводу наявності ознак розпалювання ворожнечі і ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти.

Нагадаємо, Руслан Марцінків категорично виступив проти запровадження в Івано-Франківську карантинних обмежень режиму "червоної" зони, зауваживши, що це порушує конституційні права громадян.

 

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати