live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Микола Княжицький: "Зеленський не може звільнити Ситника"


фото: Цензор.net
Визнання указу неконституційним не тягне за собою звільнення керівника НАБУ

Про це написав на своїй Facebook-сторінці народний депутат України Микола Княжицький.

"Кажуть: Конституційний суд звільнив Ситника з посади керівника НАБУ. Насправді, навпаки. Суд унеможливив звільнення Ситника! – вважає народний депутат. - Визнання указу неконституційним не тягне за собою звільнення Ситника. Це пов'язано з тим, що кадровий указ є індивідуальним актом. За одним зі старих рішень КСУ 2009 року, будь-який індивідуальний акт вичерпує свою дію після його виконання (рішення №7рп-2009). Тобто указ про призначення Ситника перестав діяти не зараз, коли КСУ визнав його неконституційним, а в 2015 році, коли Ситник на його підставі був прийнятий на роботу в НАБУ на посаду директора. Іншими словами КСУ визнав неконституційним указ президента, який вже 5 років як вичерпав свою дію і фактично втратив чинність.

У самому рішенні КСУ вказав, що воно не поширюється на правовідносини, що виникли внаслідок здійснення Ситником своїх посадових обов'язків як директора НАБУ".

Тепер виникає запитання, - продовжує Микола Княжицький. - як звільнити Ситника? "Президент уже точно не може, оскільки КСУ прямо сказав, що це не його компетенція -  призначати і звільняти директора НАБУ".

Народний депутат України зауважує, що КСУ зазначив, що НАБУ має ознаки центрального органу виконавчої влади. Відтак звільняти його керівника має Кабмін. Але щоб це зробити, він має отримати повноваження в законі.

"Щоб такі повноваження отримати, треба повністю переробити закони щодо НАБУ, визнати його центральним органом виконавчої влади та наділити КМУ відповідними повноваженнями", - підсумував Микола Княжицький.

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний суд визнав незаконним указ про призначення директором Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

23 лютого, 2021 вівторок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати