live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Знаменитому львівському леву підрихтують пошкоджену морду


фото: Фейсбук Дениса Іваницького
Леву, що стоїть при брамі фабрики Бачевських у Львові, днями пошкодили голову

Інформація про те, що одного з левів поруйновано, з'явилася в медіа, з посиланням на фото архітектора Дениса Іваницького. На ньому видно, що у скульптури свіжо відбитий шматок голови.

Хто пошкодив левів і як буде відбуватиметься їх реставрація – у матеріалі "Еспресо.Захід".

Територія колишньої фабрики "горілчаної імперії" Бачевських, при брамі якої розміщені ці величні скульптури, зараз належить будівельній компанії "Ріел", яка, проте, наразі не веде тут жодних активних будівельних робіт. Натомість поряд – у розпалі ремонт вулиці Богдана Хмельницького, який виконує фірма "Онур".

Варварське пошкодження лева сколихнуло культурну спільноту Львова. У ньому відразу почали вважати винуватим котрогось із будівельників: "Ріел", який зводить на території колишнього "Алмазінструменту" житловий квартал, або "Онур", яка проводить ремонт дороги у цьому районі. Адже до того леви понад півтора століття стояли тут, і в нікого навіть не виникало думки розбивати їх.

"Поки що нам не відомо, хто зробив це, ще не встигли переглянути відеокамери. Після попереднього опитування ніхто того не визнав. То ж не відомо, чи винен хтось із будівельників, чи хто інший. Та я сподіваюся, що вони це вирішать між собою, знайдуть винного й проведуть реставрацію належним чином. "Ріел", який є забудовником території колишньої фабрики, однаково мав намір їх реставрувати, оскільки вони потребують цього через нашарування фарби. А тепер додатково їм доведеться доробляти морду одному з левів. І це прикро.

Компанія під час отримання цієї ділянки взяла зобов’язання залишити і реставрувати всі цінні елементи – це саме ці два леви, прибрамна будівля, палац зліва та комин", – розповіла в коментарі кореспонденту "Еспресо.Захід" начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Намір знайти винних і відновити пошкодженого лева підтвердили й у власника цього прибрамного комплексу, компанії "Ріел".

"Ми поки що не ведемо жодних робіт на цій території. Та нам відомо про випадок. Наразі лише знаємо, що пошкодження здійснено невідомими людьми та невідомим механізмом. Компанія й так мала намір реставрувати цю скульптуру, а також вхідну браму та палац, де було облаштовано контору Бачевських згідно з науковим завданням, яке ми отримали.

Та оскільки сталася така подія, тепер ми будемо вирішувати цю проблему в певний господарський спосіб, щоб той, хто винен, і оплачував відновлення пошкодженого елемента. Проведемо консультації з фахівцями й однозначно відновимо скульптуру, а от за чий рахунок – ще будемо з'ясовувати. А поки що закрили обох левів, щоб унеможливити імовірність нових пошкоджень", – повідомив у коментарі кореспонденту "Еспресо.Захід" директор компанії з питань розвитку Ігор Гуменчук.

Зазначимо, завод "Алмазінструмент" розташований на території колишньої фабрики Бачевського. Вона постраждала під час Другої світової війни і припинила існування. Згодом у її виробничих корпусах почав працювати завод алмазного інструменту. Після розпаду СРСР завод припинив роботу, а його приміщення орендували приватні підприємці. Тепер, згідно з детальним планом забудови, тут з’являться три житлові квартали з ТРЦ, садочками та медзакладом. Водночас тут розпочали ремонт вулиці Богдана Хмельницького, який проводить фірма "Онур".

Довідка. Фабрика горілчаних виробів Бачевських була заснована майже 250 років тому, 1782-го (відповідний напис навіть зберігся на будівлі при вході на територію). Її засновником був Лейба Бачелес, нащадки якого прийняли християнство та змінили прізвище на Бачевські. На Підзамче/Знесіння компанія переїхала на початку ХІХ ст. та розбудувала тут підприємство з найсучаснішими технологіями. Власне завдяки їм і хисту власників невдовзі Бачевські стали одними з кращих виробників алкогольних напоїв в Австро-Угорській імперії та в усьому світі. Саме вони переконали аристократію, що горілчані вироби можуть мати вишуканий смак і їх можна вживати нарівні з добірними винами. Крім постійного вдосконалення напоїв, Бачевські одними з перших у світі зробили ставку на активну рекламну кампанію своєї продукції, що приносило неабиякий результат. Історія цього найуспішнішого у Львові підприємства закінчилася 1939 року, коли його територію розбомбили, а потім розграбували російські солдати. Двох власників арештували й розстріляли. Їхні родичі втекли за кордон і відкрили схоже підприємство, але колишньої величі досягти не змогли.

 

новини партнерів

3 березня, 2021 середа

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

28 лютого, 2021 неділя

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати