live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сенси Незалежності шукали в Домі Франка

Гості філософського сніданку у Домі Франка
Тут відбувся традиційний філософський сніданок

Про це повідомляє кореспондентка "Еспресо.Захід".
Сьогоднішній – уже традиційний за поважних нагод - філософський сніданок у Домі Франка у Львові цього разу об'єднав усіх присутніх темою Незалежності.  Нічого дивного, адже святкуємо 29-у річницю сучасної країни. Оскільки кожна людина має свої візії цієї незалежності, Дім Франка запропонував поговорити саме про це - про сенси Незалежності.
І вийшло справді цікаво, багатосторонньо і небанально.  Бо як анонсував Дім Франка і його директор Богдан Тихолоз,  незалежність – усе-таки не стан, а постійний рух. "Рух до мети, до успіху, до свободи, до себе. Її не можна одного разу здобути – і мати завжди. Ми будуємо її щодня – кожен по цеглинці, коли творимо НЕЗАЛЕЖНІ медіа, НЕЗАЛЕЖНЕ мистецтво, НЕЗАЛЕЖНУ музику, НЕЗАЛЕЖНУ літературу, НЕЗАЛЕЖНУ політику – НЕЗАЛЕЖНУ Людину!".
Спікери, - а це відомі далеко за межами Львова люди --  правозахисник і релігієзнавець Мирослав Маринович, письменник і перекладач художньої літератури з античних мов Андрій Содомора, філософ Андрій Дахній, літературознавці Ірина Старовойт і Данило Ільницький, арт-менеджер Павло Гудімов, історик Оксана Кісь, соціолог Тарас Прокопишин, слов'яніст Зоряна Гук і, звісно ж, франкознавець Богдан Тихолоз, - говорили про різні аспекти української незалежності, її проблеми. Але були одностайними в одному – в потребі жити в незалежній і потужній державі, позбавленій штучно  нав'язаних комплексів, передовсім  комплексу меншовартості. 
Варте уваги, що всі 10 рефлексій на тему Незалежності, які прозвучали сьогодні, будуть опубліковані в онлайн-журналі The Ukrаіnіаns. Як і те, що, користаючи з нагоди, вдова художника Володимира Патика Романа Патик нині передала в дар музеєві гуцульську вазочку з дому Франка. Цю вазочку на початку 60-х ХХ століття їй подарувала Ярослава Музика, розповівши, що ця річ свого часу тішила око родини Франків.
Фото Ярини Коваль


Добра музика до кави


Богдан Тихолоз


В очікуванні


Мирослав Маринович

Андрій Содомора


 Як сніданок, то сніданок


Павло Гудімов


Оксана Кісь


 Ірина Старовойт і близькі люди


Романа Патик

Родина Тихолозів і Андрій Содомора


Андрій Дахній


Данило Ільницький


Філософський сніданок – добра нагода зібрати ще трохи грошей на порятунок франкової груші


Від малечку до думок про головне

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати