live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Львів'яни вимагають від міської влади відновити партнерські пологи

Відповідна петиція, зареєстрована в Єдиній системі електронних петицій, вже набрала 513 голосів з 500 мінімально необхідних

Автор петиції Олександр Ульянець вважає, що заборона на партнерську підтримку під час пологів порушує права породіль. У тексті петиції йдеться про те, що ані МОЗ України, ані ВООЗ не надавали жодних рекомендацій щодо заборони проведення партнерських пологів. "На прохання пояснити, якими законодавчими нормами керуються пологові будинки, чіткої відповіді не було, лише загальні фрази. Адміністрація пологових будинків зовсім не реагує! Навіть при пом'якшенні карантину партнерські пологи не дозволили!" – зазначає автор електронного звернення.

Лікарі виступають проти відновлення практики партнерських пологів у Львові. Кажуть, це питання не на часі, адже епідситуація в місті складна. Обмеження вводили з міркувань безпеки, а не з метою порушити чиїсь права. Їх скасують, коли не буде ризику інфікування. 

"Якщо вся держава дотримується суворих карантинних обмежень, ми ж не будемо дозволяти партнерські пологи заради вдоволення чиїхось забаганок і ставити при цьому під загрозу життя інших людей: пацієнтки, новонародженої дитини, медперсоналу, інших породіль, – прокоментував "Еспресо. Захід" експерт Департаменту охорони здоров'я ЛОДА з акушерства та гінекології Ігор Потапов. – Навіть якщо партнер здасть ПЛР-тест на Covid-19 і результат виявиться негативним, це ще не означає, що людина здорова. Зранку результат негативний, а ввечері вже може бути позитивним!"

Нагадаємо, на початку квітня через пандемію Covid-19 Міністерство охорони здоров'я видало наказ про тимчасову заборону партнерських пологів в Україні. У середині травня він був скасований. Однак в Україні діє т. зв. адаптивний карантин. Кожен регіон скасовує обмеження в індивідуальному порядку, тож дозволити перебування в пологовому залі партнерів породіллі (чоловіка або інших родичів та близьких) у Львові можна буде лише за сприятливої епідеміологічної ситуації. Львів, згідно з рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, наразі перебуває в передостанній з погляду серйозності епідситуації, "помаранчевій" зоні. 

У Тернополі практику партнерських пологів відновили ще 9 липня. Партнерів породіль допускають у пологові зали за наявності негативних результатів ПЛР-тестування. Рішення про допуск на пологи приймає консиліум лікарів.

У Рівному народжувати у присутності близької людини пацієнткам пологових будинків дозволили з 22 липня. 

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати