Суд повернув на посаду голову Верховинської селищної ради Василя Мицканюка, якого судять за хабар
Посадовця, якого обвинувачують в отриманні хабаря, повернули на робоче місце, оскільки суд не побачив ризиків для слідства та зважив на презумпцію невинуватості
Про це йдеться в рішенні суду.
У ньому Івано-Франківський міський суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора про подальше відсторонення від посади голови Верховинської селищної ради Василя Мицканюка.
Зокрема в рішенні суду сторона обвинувачення наполягала на продовженні запобіжного заходу через ризики впливу очільника громади на свідків та можливе перешкоджання судовому розгляду. Водночас захист заперечив ці доводи, наголосивши на сумлінній поведінці обвинуваченого, його регулярній появі на засіданнях та тому факті, що більшість свідків у справі вже дали свої свідчення.
Вивчаючи матеріали, суд дійшов висновку, що прокурор не надав достатніх доказів для подальшого обмеження прав посадовця. В судовому рішенні зазначається, що досудове розслідування наразі повністю завершене, а всі необхідні докази зібрані, що виключає ризик їхнього знищення чи підробки.
Оскільки переважну більшість свідків суд уже встиг допитати, можливість незаконного впливу на них також суттєво мінімізована. Служителі Феміди додатково врахували, що Василь Мицканюк перебував відстороненим від своїх обов'язків ще з 11 серпня 2025 року, і подальше обмеження суперечило б презумпції невинуватості та праву людини на працю.
Ця ухвала суду є остаточною і не підлягає трудовому чи судовому оскарженню.

фото: gk-press.if.ua
Суть справи та деталі затримання
У серпні 2025 року правоохоронці затримали голову Верховинської селищної ради Василя Мицканюка та депутата селищної ради Василя Дроняка за підозрою в одержанні неправомірної вигоди. Як нагадує "Галицький кореспонедент", вони вимагали у підприємця 8 тисяч доларів США за укладення договору оренди земельної ділянки та надання дозволу на встановлення магазину. Обом фігурантам повідомили про підозру за частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за одержання неправомірної вигоди, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Тоді суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 336 108 гривень для кожного. Крім того, Василя Мицканюка офіційно відсторонили від посади голови Верховинської селищної ради до 5 жовтня 2025 року. Надалі цей строк неодноразово продовжували в судовому порядку, однак тепер Івано-Франківський міський суд відмовив у черговому клопотанні прокурора про продовження цього обмеження.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- На Львівщині на хабарі затримали начальника митного відділу "Городок"
- Актуальне
- Важливе