Київська будівельна компанія "Інтергал-Буд" розпродує майно Львівського ювелірного заводу
Будівельна компанія оголосила понад сотню аукціонів з продажу майна Львівського ювелірного заводу – від ювелірних виробів до обладнання і навіть ліфта
3 липня мав відбутись перший аукціон з продажу майна Львівського ювелірного заводу. Партію срібла вагою 9777,04 грама намагались продади за стартовою ціною 372 тис. грн на голландському аукціоні (де на першому етапі йде зниження ціни). Однак аукціон не відбувся.
Це не перша спроба продати майно заводу. 18 червня також мав відбутись аукціон з продажу майна Львівського ювелірного заводу. Тоді все майно планували продати одним лотом за стартовою ціною 92,7 млн грн. Однак цей аукціон не відбувся, тож надалі львівську ювелірку вирішили розпродувати частинами. На сьогодні в системі Прозорро.Продажі оголошено 127 аукціонів з продажу майна заводу, на яких пропонують обладнання, меблі, ювелірні вироби. Та найцікавіше, що організатором усіх цих аукціонів є вже не АТ "Львівський ювелірний завод", а ТОВ "Будівельна компанія "Інтергал-Буд".
Відповідно до даних у системі YouControl, структура власності АТ "Львівський ювелірний завод" не змінилася. Він належить ТЗОВ "Джі Ді Сі Україна", яке придбало підприємство у вересні 2022 року. Кінцевим бенефіціаром є Павло Зварич. При цьому "Джі Ді Сі Україна" зареєстроване за тією ж адресою, що й ТОВ "Будівельна компанія "Інтергал-Буд" – вул. Острозьких Князів, 8 у Києві. За цією ж адресою зареєстровані також інші компанії, що входять до групи компаній "Інтергал-Буд". Контролером групи є компанія з управління активами"Крістал Ессет Менеджмент".
За даними YouContro, "Інтергал-Буд" – українська девелоперська і будівельна компанія, що реалізувала понад 70 проєктів у сфері житлової і комерційної нерухомості загальною площею понад 3,8 млн кв. м. Її пов’язують з народним депутатом V-VIII скликань (від Блоку Юлії Тимошенко та Партії регіонів) Володимиром Зубиком, що родом зі Львова. До слова, офіційний бенефіціар Львівського ювелірного заводу Павло Зварич свого часу був помічником Володимира Зубика.
Історія приватизації Львівського ювелірного заводу
Львівський ювелірний завод був останнім державним ювелірним заводом в Україні. Про його можливу приватизацію говорили кілька років, однак виставили його на продаж у вересні 2022-го. Це було одне з перших підприємств, яке приватизували під час воєнного стану. До 1 вересня 2022 року приватизація була заблокована.
У Фонді держмайна сподівалися, що потенційних покупців на це підприємство буде чимало, адже йшлось про 11,5 тисяч кв. м будівель і споруд, а земельна ділянка під ним – 2,1 га. При чому це земля відносно недалеко від центру Львова, в районі, який активно забудовується.
Однак попиту на ЛЮЗ не було. Тож єдиний претендент – київське ТЗОВ "Джі Ді Сі Україна" погодилось заплатити за ювелірний завод 185,4 млн грн (стартова ціна була 144 млн грн).
- Актуальне
- Важливе