Найцікавіші музеї Львова для дітей: куди варто піти

У Львові є чимало цікавих музеїв, які варто відвідати із дітьми для яскравих вражень. Тематичні екскурсії, захоплюючі квести та прогулянки забезпечать юним відвідувачам нові знання та гарні спогади

Про те, до яких музеїв точно варто завітати із дітьми, розповідає "Еспресо.Захід".

Прогулянка серед давніх українських будинків чи мандрівка у світ темряви. Дослідження явищ природи та законів фізики чи знайомство із мамонтом. А можливо ваших дітей зацікавить подорож у світ відомого українця Івана Франка, або ж таємниці справ давніх фармацевтів. Усе це можна знайти у музеях Львова.

Музеї Львова для дітей

Львівський скансен, або музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Це величезний простір, розташований на лісистих горбах просто серед міста і наповнений дбайливо перенесеними історичними спорудами з різних регіонів Західної України. Площа скансену – близько 84 гектарів, тому присвятити прогулянці тут можна точно не одну годину. Дізнатися щось нове, зробити гарні фото і просто провести гарно час подалі від гамору, або ж навпаки потрапити на цікаві події, які часто відбуваються у скансені, послухати доброї музики, скуштувати смаколиків чи поярмаркувати.

Адреса: вул. Чернеча гора, 1

Графік: взимку музей працює щодня із 10:00 до 17:00, а влітку із 10:00 до 19:00 (у понеділок із 09:00 до 18:00), але якщо ви хочете оглянути також садиби всередині, тоді варто приходити із середи по неділю у період із 10:00 до 18:00 (із 10:00 до 16:00 узимку).

Вартість квитків: для дорослих 100 грн, пільгові квитки (учні, студенти) коштують 70 грн. Можна також замовити оглядову екскурсію, вартість годинної становитиме 400 грн, а двогодинна екскурсія обійдеться у 800 грн. На сайті також можна знайти список тих, для кого вхід у Гай безкоштовний.

Фото: Андріана Стахів

Державний природознавчий музей

Музей розташувався у самому серці Львова, на вулиці Театральній, 18. Тут мешкають справжній мамут, велетенський богомол, неймовірні метелики, дивовижні риби та хижі птахи. Основна виставка музею присвячена мистецтву виживання тварин і частково рослин у середовищі. Похід до такого музею – це захоплива пригода і для дітей, і для дорослих, а також чудове і змістовне спільне проведення часу. 

Адреса: вул. Театральна, 18.

Графік: музей працює із середи по неділю, з 11:00 до 18:00 (вхід до 17:30). 

Вартість квитків: дорослого – 50 гривень, а пільгового – 25 гривень (дорослі гості Львова зі статусом ВПО, пенсіонери, студенти, курсанти, діти шкільного віку). Для дітей до 6 років і дітей шкільного віку внутрішніх переселенців відвідування безкоштовне. Також із п'ятниці по неділю тут можна замовити екскурсії: для груп до 5 людей – 100 грн, для груп від 6 до 20 людей – 150 грн.

Фото: Державний природознавчий музей

Музей науки

Музей науки зустрічає своїх відвідувачів сотнею різноманітних експонатів, які мають інтерактивно пояснювати дітям явища природи та закони фізики. На території площею 2 200 квадратних метрів доступні: тематичні зони (розділи води, повітря, людини, оптики, науки, акустики, електрики, роботів та Формули-1 та VR); зона акустики, схожа на студію звукозапису, що містить музичні інструменти; секція з роботами тощо.

Адреса: вул. Стрийська, 200а.

Графік: музей працює щодня з 08:00 до 20:00.

Вартість квитка: вхід у музей коштує однаково для дорослих та дітей, для всіх хто вище 90 см, – 380 гривень.

Фото: ЛОВА

Музей у темряві 03:00

Місія музею – зруйнувати стереотипне ставлення до незрячих, збільшити їх працевлаштування та доступність мистецтва для всіх. Тут на відвідувачів чекає незвичний досвід "Мистецтва на дотик" – захоплива виставка, на якій представлені експонати архітектури, живопису та кіномистецтва, проте побачити їх неможливо, лише осягати дотиком. Для дітей творці музею розробили спеціальну програму: екскурсію в темряві у супроводі незрячого гіда та тематичні активності при світлі, а також кілька різних квестів.

Адреса: вул. Личаківська, 8.

Графік: музей працює щодня із 10:00 до 22:00.

Вартість квитка: ціна залежить від обраного типу екскурсії – чи це квест, чи виставка – та складає від 200 до 300 гривень із одного учасника. Зокрема, у квесті для командному квесті можуть брати участь до 30 дітей, а вартість для кожного становитиме 250 гривень. Окрім того, тут можна також відсвяткувати дитячий день народження.

Фото: Музей у темряві

Музей скла

Музей розташований у підземеллі старовинної кам’яниці у самісінькому центрі Львова. Тут представлена колекція із понад 350 експонатів. Відвідувачі можуть ознайомитись з історією виробництва скла в Україні, побачити унікальну колекцію виробів із різних видів цього матеріалу, дізнатись таємниці виготовлення скла і навіть пройти безкоштовний квест. Окрім того, музей пропонує чимало красивих прикрас та оригінальних сувенірів, які можна придбати на згадку.

Адреса: площа Ринок, 2.

Графік: музей працює щодня із 10:00 до 18:00.

Вартість квитка: для дорослих – 30 гривень, для учнів і студентів – 20 гривень, а для дітей до 7 років вхід безкоштовний.

Фото: УКФ

Музей "Львів стародавній"

Це інтерактивний музей історії Львова із IX до XVIII століття. Тут можна побачити мультимедійні експозиції, 40 фігур видатних історичних постатей із кібер-шкіри, діорами в 3D форматі, унікальні експонати із приватних колекцій, макети замків, відчути запахи та почути звуки історичних епох, які доповнюють експозицію. Музей проводить пізнавальні екскурсії, майстер-класи та квести, тому буде цікавим і для дітей, і для дорослих.

Адреса: вул. Краківська, 21

Графік: у будні музей працює із 11:00 до 20:00, а на вихідні – із 10:00 до 20:00.

Вартість квитка: для дорослих вхід коштує 230 гривень, для дітей – 190 гривень, також можна придбати сімейний квиток за 540 гривень, розрахований на 2 дорослих і двох дітей, або ж сімейний квиток за 450 гривень, розрахований на двох дорослих і дитину.

Фото: Музей "Львів стародавній"

Аптека-музей "Під чорним орлом" 

Це найстаріша з існуючих аптек Львова, створена понад майже три століття тому військовим фармацевтом. Тут можна оглянути аптекарське обладнання, якими користувалися середньовічні фармацевти. В аптеці-музеї працює і звичайна аптека, де зібраний аптечний посуд, машини різних віків, ваги та різноманітні гербарії. Відвідувачі потраплять до низки експозиційних залів, зможуть почути цікаві історії про фармацевтику давніх часів, побачити на власні очі унікальні експонати і придбати сувеніри на згадку.

Адреса: вул. Друкарська, 2

Графік: музей працює щодня із 10:00 до 17:00.

Вартість квитка: дорослий квиток коштує 30 гривень, студентський – 20 гривень, а учнівський – 10 гривень. Ще за 5 гривень можна отримати дозвіл на фотографування та зйомку відео.

Фото: Аптека-музей "Під чорним орлом" 

Інтерактивний музей "D.S. Таємна аптека"

У цьому музеї відвідувачі потраплять в алхімічне підземелля, зможуть побачити автентичний аптечний посуд та багато різних цікавих експонатів фармацевтики. Головну таємницю аптеки оберігає єдиний у світі Лев-аптекар. Музей проводить різноманітні інтерактивні екскурсії з експериментами. Запис на екскурсії проводиться щогодини. Окрім того, тут можна придбати "пігулки для щастя" й інші цікавинки у крамниці з оригінальними сувенірами.

Адреса: площа Соборна, 1.

Графік: музей працює щодня із 10:00 до 20:00.

Вартість квитка: дорослий – 140 гривень, дитячий та пенсійний – 90 гривень, а студентський – 100 гривень.

Фото: Інтерактивний музей "D.S. Таємна аптека"