Найбільше олімпійських медалей здобули львів'яни

Отже, Олімпіада завершилася. Попри численні суперечки про те, чи є спорт політикою (а очевидно, що елементом міжнародної політики є), подивимося на результати як на наслідки внутрішньоукраїнських процесів у розвитку спорту.

На Олімпіаді, що відбулася в Токіо, за національну команду України виступили 153 спортсмени, які завоювали в результаті 19 нагород.

Серед регіонів, що зробили основний внесок у медальний залік, перше місце посіла Полтавська область – її представники виграли 4 олімпійські нагороди. І це не дивно – Полтавщина один з найбагатших регіонів України. У спорт вкладають кошти, спорту допомагають.

Серед міст найбільше медалей у Львова. Його представляють велогонщиця Олена Старікова, яка завоювала срібну медаль в індивідуальному спринті на треку, виступає за Львів із 2018 року і тренується на базі спортивного клубу армії. Бронзовий медаліст, каратист Станіслав Горуна представляє приватний клуб "Юніон", а Алла Черкасова, яка виграла "бронзу" у вільній боротьбі – Динамо. Львів – місто спортивне. Має Університет фізкультури, спортивний коледж, інші навчальні заклади. Багато обласних федерацій тут, між іншим, очолюють місцеві політики та підприємці.

У Рівного теж три медалі.(1 "срібло", 2 "бронзи"). На базі обласної Школи вищої спортивної майстерності готується до змагань бронзовий медаліст із кульової стрільби з пневматичного пістолета серед змішаних пар Олег Омельчук. Обласну ШВСМ також представляє плавець вільним стилем Михайло Романчук, який виграв «срібло» на дистанції 1500 метрів і "бронзу" на 800-метрівці. Щоправда, останнім часом дворазовий призер Ігор тренується за кордоном, виступаючи за приватний клуб "Енерго Стандарт", створений бізнесменом Костянтином Григоришиним.

Підтримка обласної влади і бізнесу дає результат. Місто зараз теж долучається до підтримки спорту.

Три медалі у Харкова. Дві з них у синхронному плаванні. Цей вид спорту фінансово підтримує Ігор Лисов, відомий бізнесмен і забудовник з Києва. Ще одна фіналістка Еліна Світоліна. Вона одеситка, живе у Монако, але представляє Харків. Бо її багато років підтримував харківський бізнесмен і політик Юрій Сапронов. Тепер Світоліна підтримує місто. У серпні за сприяння місцевої влади (в.о. міського голови Ігор Терехов) відбудеться масштабний тенісний турнір Kharkiv City Cup by Elina Svitolina Foundation, у якому стартують понад 300 учасників.

Таке трапляється. Жан Беленюк теж виступав від Кременчука, хоча живе у Києві. Його успіх теж не був би можливим без кременчуцького політика, підприємця і спортсмена Олега Сазонова (який є, між іншим, політичним опонентом Беленюка))). Міська влада, щоправда, не вважає зараз Беленюка "своїм".

Дві медалі (срібну і бронзову) завоювали спортсмени з невеликого 50- тисячного міста Горішні Плавні. Переможці з Веслувального клубу "Гірник". Каноїстка Людмила Лузан виграла "бронзу" в індивідуальних заїздах на дистанції 200 метрів і "срібло" в парі з Анастасією Четверіковою в гонці на 500-метрівці. Клуб активно підтримує міська влада і мер Дмитро Биков, а спонсорують FERREXPO Костянтина Жеваго.

У Києва лише дві "бронзи". Бронзові медалі для міста здобули фехтувальник-шпажист зі Школи вищої спортивної майстерності Ігор Рейзлін, а також дзюдоїстка Дар’я Білодід, яка виступає за спорттовариство "Динамо" і яка в рамках спонсорського контракту є представником в Україні бренду Mitsubishi Motors.

У інших міст менше однієї медалі. Ефективної Державної програми розвитку як масового спорту, так і спорту великих досягнень поки немає.

І про Львів, як приклад. Спортсменка зі Львова Олена Старікова тренується на єдиному в Україні Львівському велотреку, який давно не відповідає сучасним нормам і ніким не ремонтується. Керівництво федерації вільної боротьби роками обиває пороги міської влади, щоб отримати дозвіл на побудову зали.

Наші медалі поки лише завдяки завзятості спортсменів, відданості тренерів, підтримці спонсорів і рідким виключенням органів місцевого самоврядування. Здається, хтось колись обіцяв, що гроші з легалізованих азартних ігор підуть на спорт і культуру?

Джерело

Про автора. Микола Княжицький – народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність".

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.