На Закарпатті презентують пейзажний "феномен живопису"

​​​​​​​Чотири покоління художників створили понад 50 картин, на яких зафіксовано живописні ландшафти існування рідкісних, вразливих і зникаючих видів тваринного і рослинного світу.

Про це повідомляє Закарпатська обласна рада, передає Еспресо.Захід.

У рамках проєкту “Орнамент” на Закарпатті цьогоріч розпочнеться маркування першого з чотирьох виявлених осередків пейзажного живопису закарпатського малярського феномену — на території Ставненської тергромади. Ця громада є місцем ужанської концентрації “Шляху закарпатського живопису”.

У результаті дослідження території громади у 2020 році було досліджено 35 місць малювання чотирьох поколінь художників, які створили понад 50 пейзажних картин.
“Орнамент” є продовженням розвитку першого культурного маршруту країни – “Шляху закарпатського живопису”.

"Сьогодні, до “Всеукраїнського Дня відповідальності людини”, команда проєкту “Орнамент” презентує мапу, що поширює знання про пейзажний “феномен закарпатського живопису” та містить візуальну інформацію про ареали існування рідкісних, вразливих і зникаючих видів тваринного і рослинного світу – живописні ландшафти яких зафіксували митці на своїх картинах", - йдеться в повідомленні.


Надруковані мапи планують поширити в сільських школах Ставненської ОТГ, центрах надання культурних послуг Колочавської, Мукачівської, Ужгородської, Ясінянської та Хустської громад.

Крім того, мапи будуть розміщені у найбільших санаторіях краю: “Кваси”, "Шаян", "Карпати", Сонячне Закарпаття, "Поляна", "Квітка Полонини", "Сузір’я".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.