
На Закарпатті фельдшер і водій швидкої реанімували однорічного хлопчика
У селі на Тячівщині однорічний хлопчик захлинувся та перестав дихати, дитину до пункту екстреної медичної допомоги принесли дві жінки
Подробицями історії поділилися у Закарпатському територіальному центрі екстреної медичної допомоги, передає "Еспресо.Захід".
Фельдшер Галина Богдан миттєво звільнила дихальні шляхи дитини від забруднення та почала проводити реанімаційні заходи. Допомагав їй у цьому водій швидкої Степан Богдан. За кілька хвилин їм вдалося відновити малюку дихання і серцебиття, однак загальний стан маленького пацієнта продовжував залишатися важким. Тому бригада транспортувала хлопчика до Тячівської районної лікарні.
Зараз дитина перебуває у реанімаційному відділенні на штучній вентиляції легень.
Медики нагадують, у випадку утоплення, зупинки дихання й серцебиття реанімаційні заходи потрібно проводи негайно, адже кожна втрачена секунда може коштувати життя. Якщо потерпілий має ознаки утоплення та не реагує на зовнішні подразники, необхідно викликати екстрену медичну допомогу за номером 103 й одразу розпочати реанімаційні заходи, не зупиняючись до приїзду медиків.
Дотримуйтеся чіткого алгоритму дій:
-
Перевірте, чи дихає людина за принципом "чую, бачу, відчуваю". Якщо так, покладіть її на спину на рівну, тверду поверхню. Станьте позаду й потягніть її голову до себе, злегка зігнувши у шиї. Нижню щелепу підтягніть догори та (якщо є така можливість) висуньте її вперед. Важливо бути певним, що, наприклад, пірнаючи, потерпілий не отримав травми щелепи. Очистьте його рот від видимих сторонніх об'єктів: водоростей, бруду, піску.
-
Якщо людина не дихає, виконайте п'ять "рятувальних вдихів". Затисніть їй ніс і вдихніть повітря у рот до підйому грудної клітки. Бажано скористатися бар'єрним пристроєм – маскою-плівкою або маскою-клапаном. Маленьким дітям штучне дихання можна проводити, одночасно вдуваючи повітря у рот та ніс.
-
Якщо дихання не з'явилося, починайте тиснути на грудну клітку. Покладіть долоні одна на одну посередині грудної клітки. Випряміть руки у ліктях й натисніть на них вагою власного тіла. Зробіть 30 натискань і два штучні вдихи.
-
Продовжуйте цикли "30 натискань – два вдихи", поки не приїде "швидка" або людина не почне дихати самостійно. Якщо постраждалий – дитина, цикл має виглядати так: "15 натискань – два вдихи".
-
Якщо у вас немає бар'єрного пристрою й ви не можете виконувати штучні вдихи методом "рот у рот", продовжуйте натискати на грудну клітку.
-
Якщо людина до приїзду медиків не отямилася, її слід зігріти. Накрийте теплою сухою ковдрою та чекайте, коли прибуде "швидка".
- Раніше "Еспресо.Захід" писав, що на Волині медики швидкої реанімували чоловіка, в якого зупинилося серце.
- Актуальне
- Важливе
