На Волині археологи знайшли елемент давньоруської кераміки з тавром тризуба
У місті Володимир, що на Волині, в ході дослідження урочища Апостольщина археологи знайшли денце гончарного горщика періоду XII-XIII століть із клеймом тризуба
Про це повідомив науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк, передає "Еспресо.Захід".
За його словами, це наймасштабніші археологічні дослідження княжого міста за всю історію. Дослідження проводять у рамках проєкту будівництва укриття та навчального корпусу Ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі на Волині.
"Денце гончарного горщика ХІІ-ХІІІ ст. із клеймом тризуба. Коріння української національної держави", - зазначив Баюк.
Водночас трохи раніше голова Володимирської територіальної громади Ігор Пальонка писав, що на невеликій глибині культурного шару археологи відшукали вже чимало артефактів, зокрема: залишки горщиків XII-XIII століття, пічних кахель, амфор, рідкісних скляних прикрас, а також металеві хрестики, гральні кості, кістяний амулет із рунами та пригорщу митних пломб, якими князі маркували власні товари.
Фото: Ігор Пальонка/ facebook
"Усі ці знахідки лише підтверджують той факт, що в часи княжої доби Володимир був розвинутим заможним містом, справжньою столицею", - додав він.
- Раніше на Франківщині археологи виявили рештки первісної тварини, а на Тернопільщині залишки стародавнього поселення, що за попередньою версією, належить до трипільської культури.
- Актуальне
- Важливе