На сесію Львівської міськради знову виносять питання військової частини на розі Городоцької та Шевченка. Під забудову?

Ще у квітні це питання було знято з голосування через спротив військових з діючого підрозділу та частини депутатів міської ради.

І от у порядку денному пленарного засідання, що відбудеться в четвер, 8 липня, воно знову з'явилося, інформує "Еспресо.Захід".

У проєкті ухвали йдеться про те, що, згідно з чинним законодавством, для передачі в комунальну власність ділянок, які перебувають у державній власності, депутати мають надати дозвіл. Тоді, в разі відсутності заперечень з боку попередніх користувачів, вони переходять до міста.

Проте досі не відомо позицію з цього питання з боку Міністерства оборони України. На пленарному засіданні, яке відбулося 2 квітня, їх позиція була однозначно негативна. Її озвучив депутат ЛМР Руслан Кошулинський:

"Військові констатують: вони пояснювали міському голові Львова, що на цій території перебуває величезна кількість військових частин. Там проводять навчання з нашими союзниками по НАТО. Зараз мають прибути військові правоохоронці з кінологами з Литви. Вони готові зі своїм військовим спецназом прибути до помешкання міського голови й помінятися з його особистим будинком".

Читайте також: Вулиця Захисників України: у Львові освятили нову вулицю

Хоч депутати та військові були проти передачі цієї ділянки, та проголосували за дозвіл прийняти в комунальну власність іншу – військове містечко №7 у Брюховичах. Саме тоді львів'яни вперше почули, що матимуть під боком власний "Діснейленд".

Депутат ЛМР Михайло Дідух переконаний, що ці голосування відбуваються не просто так і вже є інвестори, які готові освоювати ці території:

"Навіть якщо там і буде офіс міськради, як раніше заявляли, то він займе лише частину ділянки. Найімовірніше, буде хтось, хто отримає цю ділянку під забудову, а натомість збудує власним коштом на частині цієї ділянки якийсь офіс для міста".

У коментарі для "Еспресо.Захід" головний архітектор Львова Антон Коломєйцев зазначав, що наразі не погоджено механізму передачі ділянки Львову:

"Ця територія ще не перейшла у власність міста. Наразі ми, власне, й розробляємо візію та формуємо наші наміри, щоб показати всім, що тут плануємо зробити. Довести, що ця ділянка є дуже важливою для міста як громадський осередок".

Щодо того, в чому полягають труднощі передачі ділянки, він пояснив, що "там є якісь юридичні моменти, які треба з'ясовувати в правників Ратуші".

Нагадаємо, ця ділянка міста ще з середини ХІХ століття була зайнята під військові об'єкти, які розташовувались навколо касарні (казарми) Фердинанда. Саме тут відбувалися важливі події в ході Листопадового зриву 1918 року – їх зайняли українські військові й утримували аж до наказу про відступ з міста. Саме тут відбулося декілька боїв з польськими підрозділами, які намагалися з'єднати центр міста із Залізничним двірцем.

Коли питання ще готували до голосування, ніхто в міській раді не озвучував намір збереження історичної забудови території. З цієї теми не консультувалися з управлінням історичного середовища, також не вдавалось отримати пояснення у профільного заступника з містобудування. Відповідно, ситуація отримала розголос серед журналістів та істориків.

Та вже наступного дня після публікації матеріалу "Касарні Фердинанда. У ЛМР хочуть забудувати одну з головних пам’яток історії українського Львова" мер Андрій Садовий та інші члени виконкому заговорили про необхідність збереження історичних елементів та врахування цього при винесенні цього проєкту на конкурс.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.