На Рівненщині громада УПЦ МП, в храмі якої не дозволили відспівати військового, перейшла до ПЦУ
Громада у селі Тріскині на Рівненщині вирішила перейти до Православної церкви України. У серпні в УПЦ відмовили сім'ї загиблого військового у тому, аби ПЦУ відспівала його в місцевому храмі
Про це пише Суспільне, передає "Еспресо.Захід".
Про перехід громади у Сарненському районі повідомили на офіційній сторінці Рівненської єпархії ПЦУ. Там зазначили, що збори громада скликала відповідно до вимог закону "Про свободу совісті та релігійні організації", вони пройшли "з дотриманням норм чинного законодавства".
Священник із Сарн, який відспівував загиблого та був присутній на зборах, отець Володимир вважає, що такі дії УПЦ і стали поштовхом для громади змінити конфесійну підлеглість.
Що передувало переходу в ПЦУ
30 липня 2023 року у селі Тріскині прощались із загиблим військовим Іваном Козельцем. Як писали місцеві ЗМІ, сім'я бійця хотіла, аби його відспівали священники ПЦУ у єдиному місцевому храмі, що належить УПЦ.Водночас дозволу місцевий священник не дав.
Отець Василь пояснив рішення так: "Я заперечив у тому... І священники ПЦУ прекрасно це розуміють, що ми з ними не співслужимо. Моя думка — це моя думка як священника, але ще є люди, які не хочуть, щоб представники ПЦУ заходили до храму. І незалежно від того, чи я якийсь дозвіл дав би, чи не дав би — це був би конфлікт. І щоб не було конфлікту біля гробу покійного воїна Івана Козельця, щоб на ньому не спекулювали, то я сказав мамі: "Давайте ми відспіваємо".
У підсумку загиблого бійця везли відспівувати у Свято-Покровський храм ПЦУ в Сарнах, від села це 15 кілометрів. Його відспівав настоятель, протоієрей Володимир Басистий. Він також був присутнім на зборах, де громада вирішила перейти в ПЦУ.
"Батьки казали, що син, який загинув за Україну, хотів, щоб його ховали в українській церкві й українською мовою. І обряд проводив я у Сарнах. І мені здається, що саме цей випадок збурив місцеве населення й вони вирішили приєднатись до ПЦУ", — сказав священник.
Участь у зборах взяли близько 250 людей, їх провели у місцевому клубі.
“Було прийнято одноголосно рішення про перехід до ПЦУ. Документи оформлені, почався процес змін до статуту церкви. Збори пройшли дуже культурно і дуже чемно, ніхто нікого не ображав. Звісно, частина людей залишилась вірними московській патріархії, вони відмовились приймати запрошення до загальних зборів. Вони провели свої збори в церкві, їх кілька десятків. Так, там дійсно є люди протилежної думки, але, я думаю, прийде час і вони до тями прийдуть”, — прокоментував протоієрей.
- До слова, на Львівщині парафіянин подав до суду через перехід церкви у Самборі від моспатріархату до ПЦУ.
- Актуальне
- Важливе