На "Рівнеазоті" якість повітря моніторитимуть в онлайн-режимі
Датчики будуть аналізувати якість повітря і транслювати дані онлайн.
Після аварії на "Рівнеазоті" вирішили встановити систему моніторингу якості повітря в онлайн-режимі. Про це повідомили на підприємстві, передає "Еспресо.Захід".
Система в режимі реального часу контролюватиме якість повітря, зокрема наявність та концентрацію забруднюючих речовин в атмосферному повітрі – вміст оксиду вуглецю СО, аміаку NH, діоксиду азоту NO.
За словами Голови Правління ПpAT "Pівнеазот" Михайла Заблуди, рішення встановити автоматизовану систему екологічного моніторингу стану повітря пов’язане з аварією на "Рівнеазоті", що сталася 20 липня 2021 року.
"Це наше рішення, його підтримали держоргани, місцева влада. Ми бачимо колосальний запит суспільства на інформацію про стан навколишнього середовища i хочемо максимально інформувати людей. Система буде сертифікована не тільки українськими регуляторами, а й незалежними міжнародними аудиторами, які підтвердять її відповідність міжнародним стандартам. Тільки таким чином ми продемонструємо, що виробництво на ПpAT "Рівнеазот" повністю відповідає всім екологічним нормам i вимогам та є безпечним", — додав Заблуда.
Він підкреслив, що у холдингу Ostchem вже є практичний досвід побудови таких систем. Раніше система онлайн моніторингу була встановлена на "Стиролі".
Наразі фахівці "Рівнеазоту" почали підготовчі роботи для установки нової системи та розробляють всю необхідну документацію для вибору підрядника.
Проєкт буде проводитися в декілька етапів: проведення міжнародного тендеру та вибір підрядника, укладання контракту з підрядником, розробка проєкту, монтаж i запуск роботи датчиків, організація автоматичного аналізу та передачі даних на сайт підприємства, сертифікація. На реалізацію всього проєкту, за попередніми розрахунками, знадобиться близько 10 місяців. Очікується, що установка системи моніторингу та сертифікація буде завершена до весни 2022 року.
На ПpAT "Рівнеазот" зараз діє лабораторія, яка постійно стежить за станом довкілля. Двічі на день проводяться моніторинг та контроль за станом стічних вод проммайданчика, а також тричі на місяць здійснюються контроль за зворотними водами. Проводяться аналізи на визначення рівня pH, нітрат-, нітрит-, сульфат-, фосфат-, амоній- іонів, металів. Згідно з графіком контролю, затвердженим головним інженером, проводиться щоденний моніторинг стану повітря робочої зони, тричі на тиждень здійснюються контроль повітря в межах санітарно-захисної та сельбищної зони. Проводиться щоденний моніторинг стану атмосферного повітря на площадці підприємства. При цьому, зокрема, проводяться аналізи на вміст таких газів як аміак, діоксид азоту, оксид вуглецю. У день виробничої неполадки на ПpAT «Рівнеазот› лабораторія працювала цілодобово, yci проби показували рівень нітрозного газу в повітрі в 3 рази нижче допустимого рівня.
- Нагадаємо, на заводі "РівнеАзот" сталась аварія. У мережі з'явилося відео, де над заводом піднялася помаранчева хмара.
- Фахівці Державної екологічної інспекції досліджували ґрунти біля заводу "Рівнеазот".
- Показники нітратів в ґрунтах поблизу "Рівнеазоту" перевищені в 10 разів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе