На Львівщині 9 лікарень стали надкластерними. Хто в переліку спроможних і що це означає

До спроможної мережі медзакладів Львівщини з 65 стаціонарних установ увійшли 37. З них 9 стали надкластерними, 7 визначено кластерними, а решта – загальні лікарні. Такий план діятиме 3 роки

Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомили т.в.о. директора департаменту охорони здоров'я ЛОВА Наталія Літвінська. 

Так, надкластерними визначено 9 львівських лікарень – усі вони обласного підпорядкування. Це Львівська обласна клінічна лікарня, Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи, Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр, Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня, Львівська обласна інфекційна лікарня, Львівський регіональний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр та Львівський обласний клінічний перинатальний центр та єдина дитяча лікарня, що буде створена у результаті об'єднання двох закладів – Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. 

Наталія Літвінська зауважує, що онкоцентр, кардіоцентр, психіатрична лікарня, центр легеневого здоров'я, інфекційна лікарня, перинатальний центр, відповідно до урядової постанови, визначені надкластерними, але за певними напрямами медичної допомоги.

Кластерні лікарні визначено по одній в кожному районі області. Так, у Львівському це Перше медоб'єднання Львова, у Дрогобицькому – Дрогобицька міська лікарня №1, у Золочівському – Буська центральна районна лікарня, у Самбірському – Самбірська центральна районна лікарня, у Стрийському – Стрийська міська об'єднана лікарня (триває процес об'єднання), у Червоноградському – Червоноградська міська лікарня, у Яворівському – Новояворівська лікарня ім. Ю. Липи. 

До переліку загальних лікарень на Львівщині увійшли такі медзаклади: 

"Ні для персоналу, ні для пацієнтів нічого не зміниться. Спроможна мережа створена для того, щоб держава раціонально використовувала кадровий та фінансовий ресурс, та вкладала кошти у лікарні, які справді є спроможні та можуть надати якісну послугу. Відтак, держава бере на себе зобов'язання забезпечувати визначені заклади медичним обладнанням.

Все решта – зарплата, медикаменти – як фінансувалися НСЗУ за пакетами, так буде і далі. Капітальні видатки, поточні ремонти, які були на зобов'язанні органів місцевого самоврядування, так і залишаються. Тобто спроможна медична мережа створена для того, щоб покращувати якість послуги, раціонально вкладати та не розпорошувати фінансовий ресурс, правильно формувати маршрути госпіталізації пацієнтів", – пояснила в.о. директора департаменту охорони здоров'я ЛОВА Наталія Літвінська. 

Спроможна мережа лікарень Львівського госпітального округу затверджується на трирічний термін: щоразу після аналізу роботи медзаклади можуть змінити свій статус – хтось залишиться у спроможній мережі, а хтось може стати лікарнею нижчого рівня або вийти з неї, натомість увійдуть нові установи.