На Хмельницькій АЕС збудують новітній реактор за американською технологією АР1000
Україна та американська Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблока №5 Хмельницької АЕС
Про це повідомили у Міністерстві енергетики України, передає "Еспресо.Захід".
Зазначається, що енергоблок будуватиметься за американською технологією АР1000.
За словами міністра енергетики України Германа Галущенко, таких реакторів не було в Україні, їх немає на пострадянському просторі, поки немає в Європі. Це – одна з найпрогресивніших технологій в атомній енергетиці, яка дає можливість підтримувати системи безпеки атомних станцій навіть у разі блекаутів і відсутності дизель-генераторів або інших систем живлення.
Він заявив, що підписанням цих домовленостей Україна продовжує реалізацію курсу на повний відхід від радянсько-російських технологій в атомній енергетиці, а також посилює співпрацю у цьому напрямку з американськими партерами.
Отримання цього обладнання має важливе значення для української енергосистеми, оскільки фактична потужність блоків АР1000 становить 1100 МВт, тоді як наразі найпотужніші в Україні атомні блоки – 1000 МВт.Будівництво відповідних потужностей розпочнеться відразу після ухвалення Верховною Радою необхідного закону.
Головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман своєю чергою зауважив, що технологія АР1000 є однією з найперспективніших у світі.
У Міненерго нагадали, що у 2021 році ДП НАЕК Енергоатом і Westinghouse підписали дві угоди про співпрацю з метою реалізації пілотного проєкту з будівництва енергоблоків АР1000 на майданчику Хмельницької АЕС. Цьогоріч уряд своїм розпорядженням погодив пропозиції Міненерго про розроблення ТЕО будівництва ядерної установки із застосуванням технічних характеристик реакторної установки типу АР1000.
- До слова, 5 грудня МАГАТЕ провело ротацію місії на ЗАЕС.
- Актуальне
- Важливе