Музей Гідності у Львові висловив свою позицію з приводу СРСР-інсталяції на Алеї Героїв Небесної Сотні
У музеї висловили свою позицію з приводу встановлення декорацій з інтер'єрами радянського часу на Алеї Героїв Небесної Сотні у Києві.
Про це йдеться на facebook-сторінці музею, передає "Еспресо.Захід".
"Позиція Музею Гідності у Львові є однозначною: ми виступаємо категорично проти встановлення даних інсталяцій на місці, яке було скроплене кров'ю українських патріотів. На місці, де творилася новітня історія України. Вулиця Інститутська має бути місцем, яке щодня нагадуватиме усім про подвиг Героїв Небесної Сотні і про те, що ми можемо повстати проти диктатури, боротися за свої права і гідність. І якою високою ціною доводиться платити за свободу...", – йдеться в повідомленні.
В музеї зазначають, що вулиця має бути максимально автентично збереженою, адже Інститутська – пам'ятка історії місцевого значення!
"Це місце, де відбувалися найбільш криваві і трагічні події Революції Гідності. Будь-які втручання у зовнішній вигляд вулиці, її зміна, встановлення різноманітних конструкцій мають бути публічно озвученими і винесеними на розгляд суспільства. Усі рішення повинні прийматися виключно на основі цивілізованого обговорення і загального консенсусу", – додають в повідомленні.
- Нагадаємо, 17 серпня мережею почали ширитися світлини із зображенням конструкцій радянському стилі, які встановлюють на Алеї Героїв Небесної сотні у Києві. Факт монтажу радянських інсталяцій журналістці "Еспресо.Захід" підтвердив депутат Київської міської ради та учасник війни Олександр Погребиський. Чоловік від ранку перебуває на Алеї. У коментарі розповів, на місці встановлюють кімнати у радянському стилі, а також автомати із газованою водою.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе