Молодість – це коли тобі 22. Хлопці з Калуша презентували пісню та кліп, відзнятий на касетну плівку
Владислав Німак та Олег Кіндрацький – родом із Калуша Івано-Франківської області. Обоє займаються творчістю й обоє зуміли створити особливий кліп, який уособлює бунт молодої людини з її юнацьким максималізмом.
Як зазначає сам Олег Кіндрацький, його мрією було попрацювати з Владом. І мрія стала реальністю. "Еспресо.Захід" вдалося поспілкуватися з хлопцями та розпитати про тонкощі створення кліпу.
Реліз кліпу на пісню "22" вийшов у переддень народження Владислава Німака (співак має творчий псевдонім Whatislove Nimak). Йому виповнилося 23 роки. Особливістю цієї відеороботи є те, що вона повністю знята на касетну плівку.
У створенні роботи артисту допомогли двоє братів із Калуша – Олег і Денис Кіндрацькі. Вони придумували ідеї, "фішки", здійснювали монтаж та зйомку (до речі, хлопці створили ще й власний екопроєкт апсайклінгу: власноруч переробляють використані склянки на вази, підсвічники, склянки й інше. Докладніше читайте тут: Друге життя пляшкам: двоє братів з Калуша створюють нові речі з використаних склянок).
"Кліп відзнятий на касету mini dv та на дуже стареньку камеру, – розповідає Олег Кіндрацький. – Чому на касетну? Ну, по-перше, бо це дуже цікавий досвід. Навіть тримати ту стару камеру в руках, відчувати тактильно – це круто. По-друге, є якийсь шарм у тому, яке ж зображення виходить наприкінці. І хоч воно в якості 480, а це не найвища і не найкраща якість, ти отримуєш картинку з особливим вайбом. Плюс для мене цей ефект камери і цей плавний зум – кращий спосіб знімання, ніж камери 4К".
У процесі Олег знімав, а його молодший брат монтував. Зйомки тривали неповні два дні, по 3-4 години. Оцифрування відео зайняло 2 години, а монтування – близько 3-4 тижнів. Кліп монтували поетапно тому, що за один раз важко зібрати все в єдине ціле.
Олег ділиться, що це був його перший серйозний досвід у зніманні кліпу.
"Я цікавився цим, читав, навіть трішки пробував знімати. Також ми з братом знімали багато лабів на канал "Секрет артстудіо" на Ютуб. Це перший проєкт, який ми створили разом, ще раніше за "Склянки". Знімали квартирники в місцевому молодіжному просторі, пробували себе у створенні лайв-відео для різних артистів меншої аудиторії". – додає хлопець.
Ідей щодо кліпу, як розповідає Олег, фактично не було. Це така собі авантюра. А в останній момент перед зйомкою Влад вирішив повністю змінити пісню, на яку мали знімати кліп.
"Зйомка відбувалася "на ходу". Імпровізаційно. У самому процесі ми вже виявляли якісь концептуальні ідеї. Наприклад, момент, коли Влад розбиває гітарою дві арки від телевізорів", – каже Олег Кіндрацький.
"Ця пісня – про моє сприйняття молодості. Саме під впливом цього періоду життя я написав її. Я пропагую здоровий спосіб життя. І, на мою думку, молодість має бути цікавою, але ще й залишатися тверезою, – розповідає Влад Німак, який уже 4 роки веде свій сольний проєкт. – 22 роки, як на мене, – це клас, це кайф, це вже якийсь життєвий досвід, це певне дорослішання. І тому приспів і основний хук пісні – рядки "my name is 22", і я роблю тільки те, що сам хочу. І часто це "хочу" є чимось надзвичайним. От, до прикладу, відмовитися від алкоголю, коли ти живеш у гуртожитку, де всі довкола вживають спиртне.
Ця пісня драйвова, вона англійською мовою з моїм українським акцентом. Вона має і стьобний характер, бо ж очевидно, що співає українець у якого не супер класна англійська".
Співак додає, що зйомки відбувалися в одному із районів Калуша – Хотінь. До речі, у кліпі є моменти, коли Влад по пояс у річці. Цей кадр зайняв багато часу та зусиль через те, що вода на той період була вже холодною.
"Ще один важливий момент кліпу – це зображення молодіжного бунту. Я як митець на піку емоцій, на піку своєї молодості, під впливом негативного викидаю найцінніше, що в мене є, тобто гітару, в Калуський кар'єр, – веде далі розмову Влад. – Чому саме туди? Тому, що це місце особливе для калушан через свою небезпеку. Цей кар'єр збільшується, він має статус зони екологічного лиха, який може затопити сусідні села й навіть Калуш.
Такого роду бунт – це вияв того, що митцю не подобається факт загрози для міста. Саме тому він злий на цей кар'єр, і йому важко. У нього б'є через край юнацький максималізм. І в цей момент хочеться тільки радикальних дій".
До слова, хлопці мають намір співпрацювати й надалі. Саме тому незабаром у них вийде ще один кліп.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе