Друге життя пляшкам: двоє братів з Калуша створюють нові речі з використаних склянок
Брати Кіндрацькі створили власний екопроєкт апсайклінгу. Хлопці власноруч переробляють використані склянки на вази, підсвічники, склянки й інше. Старший брат Олег навчається у Калуському коледжі культури та мистецтв, а Денис, молодший, у ліцеї.
"Еспресо.Захід" поспілкувався з Олегом Кіндрацьким і дізнався про те, як виникла ідея проєкту і як відбувається процес створення речей.
Свій проєкт хлопці розпочинали в невеличкій кімнаті на квартирі.
"Реалізували проєкт SklyankaLab у березні цього року. Почалось все з відео на Ютубі, на якому ми побачили, як зі звичайної скляної пляшки зробили красиву склянку, – говорить Олег. – Цей процес видався нам дуже цікавим і ми спробували відтворити його. Так і навчились усього, вдосконалювавши свої навики. Звичайно, були й помилки, зневірювались у цій справі, хотіли все залишити, але все перетерпіли.
Спочатку я з братом працював на квартирі, де відбувався ремонт. Згодом, коли ми стали популярніші, вирішили, що потрібно переселятися. Зараз наша майстерня розміщена в гаражі родичів".
Усі вироби хлопці створюють на приладах, які змайстрували самі. До прикладу, склоріз, який надрізає пляшку, і прилад, що нагріває склянку для того, щоб вона розкололася.
Фото: FESTrepublic
"Також у нас є стіл, де ми працюємо. Під ним є старий мотор від пральної машини. Цей мотор стояв у нас на балконі вдома років 5, і ми вирішили використати його для роботи", – розповідає хлопець.
Процес створення виробу відбувається в кілька етапів. Спершу – надріз пляшки, далі розколення її на менші частини, шліфування пляшки на декількох кругах, а потім шліфування внутрішніх і зовнішніх країв. Кінцевим етапом є зачищення виробу руками для більш гладкої його поверхні.
"Для продуктивнішого та швидшого процесу, ми з братом розділяємо роботу, – ділиться молодий майстер. – Бувають випадки, коли роботу виконує хтось один, якщо інший має невідкладні справи. З цим у нас немає проблем, адже кожен знає всі процеси досконало. Зазвичай матеріали для виробів привозять нам люди. Був випадок, коли привезли причіп склотари, і ми не могли його розібрати два дні".
Фото: фейсбук-сторінка SklyankaLab
Хлопці працюють у майстерні тільки тоді, коли є замовлення. Також активно готуються там до фестивалів та ярмарків, на які часто їздять і на яких проводять майстер-класи. Таким чином, вони популяризують свою продукцію загалу.
"На сьогодні найчастіше в нас замовляють склянки, колись це були підсвічники, – говорить Олег. – Пам'ятаю, що люди замовляли і 12 склянок за раз, і навіть 40. За весь час створення проєкту ми переробили 500-600 пляшок. Щодо ціни, то одна склянка у нас вартує 65 гривень, а підсвічник – 120 гривень".
Хлопець ділиться, що вони планують дещо переформатувати SklyankaLab, адже вже пройшли етапи проб та помилок, і зараз їхня робота набагато якісніша.
До слова, проєкт хлопців можна підтримати на Спільнокошті.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе