Митрополит з російським паспортом почав будівництво церкви московського патріархату на Буковині
У Конятинській громаді, селі Самакове, що на Буковині, розпочали будівництво церкви московського патріархату.
Про це йдеться на сторінці Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ, передає "Еспресо.Захід".
Камінь на будівлю декілька днів тому заклав скандальний єпископ Никита, з благословення митрополита Мелетія, який є фігурантом справи про державну зраду і за версією журналістів має російський паспорт.
Тут починають відбудовувати храм, який згорів минулої зими.
"Настоятель храму протоієрей Віталій Дмитрюк з парафіянами починають, з Божою допомогою, відбудовувати храм на честь Сходження Святого Духа", – йдеться у повідомленні.
Фото: facebook.com/orthobuk
Фото: facebook.com/orthobuk
Справжнє ім'я Мелетія – Валентин Єгоренко. Він народився на території Казахської РСР, жив на Кубані, вчився в Московській духовній семінарії. Після закінчення семінарії Єгоренка направили в Почаївську лавру. У 1992 році предстоятель УПЦ МП Володимир Сабодан (той, що красується на стінах Успенського храму у Києво-печерській лаврі разом з "Пашою-мерседесом" і Онуфрієм) благословив возведення Мелетія у сан архімандрита.
У 2012 році Мелетій отримав нагороду від російської православної церкви – Орден преподобного Сергія Радонезького II ступеня.
З 2014 року Єгоренко є архієпископом Чернівецьким і Буковинським УПЦ МП. Нещодавно на території єпархії, яку очолює Мелетій Служба безпеки України провела обшуки і виявила документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва УПЦ МП. Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка "героя Росії", підписана міністром оборони РФ за "захоплення Криму" у 2014 році. Служба безпеки розпочала кримінальне провадження за статтею про державну зраду.
Також у Мелетія немає українського громадянства. У січні президент України призупинив громадянство 13 єпископів, архієпископів та митрополитів УПЦ МП, до списку потрапив і Мелетій.
- Нагадаємо, суд продовжив митрополиту УПЦ МП Павлу домашній арешт до 1 липня
- Актуальне
- Важливе