"Ми розуміємо, що робоче місце, яке закрилося, відновити потім буде набагато складніше", – Москаленко
Перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко зазначив, що через запроваджений карантин міський бюджет недоотримає значної суми коштів від бізнесу та платників податків. Але іншого виходу немає.
"Поки йде активний ріст (захворюваності. – Ред.), ми мусимо зупиняти можливість комунікації і поширення далі вірусу", – підкреслив чиновник в ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською", повідомляє "Еспресо.Захід".
Учора, нагадаємо, 22 березня міська комісія з питань ТЕБ і НС ухвалила рішення продовжити карантин до 4 квітня.
Андрій Москаленко повідомив, що за попередню добу в лікарні, розташовані на території міста, було госпіталізовано 63 хворих на коронавірус і лише трьох виписано. Тож зараз міська влада працює над розгортанням тимчасових шпиталів на базі 8-ї лікарні і лікарні швидкої медичної допомоги, де вже тривають ремонтні роботи. Це дасть змогу отримати ще 700 ліжкомісць до тих 1300, які вже зарезервовані.
"Водночас ми розуміємо, що місто, будьмо відверті, утримується з коштів бізнесу, з коштів платників податків. Відтак (у вівторок, 23 березня. – Ред.) на Zoom-зустрічах будемо проговорювати питання єдиного податку і питання по оренді – те, в чому ми можемо йти назустріч (бізнесу. – Ред.). Зрозуміло, що це – додаткові недонадходження, але ми так само вважаємо, що необхідний інструментарій для підтримки бізнесу, тому що це – робочі місця. Ми розуміємо, що робоче місце, яке закрилося, відновити потім буде значно складніше. Безперечно, ми комунікуємо з колегами з обласної державної адміністрації, з міністерств. Кожен розуміє, що підтримка малого й середнього бізнесу (а Львів є таким містом, в якому є малий і середній бізнес) – це ключове. Перед нашим ефіром ми завершили розмову з керівниками великих ринків. Вони, згідно з рішенням міської комісії, можуть працювати в обмеженому форматі. Але постає питання: великої кількості людей немає, але оренда сплачується. Чи їм вигідно працювати, чи невигідно? Чи, можливо, їм треба якусь пільгу, закритися на тиждень-два і мати гарантію, що вони відкриються через два тижні? Таких питань, які треба проговорювати, є десятки, якщо не сотні", – зауважив чиновник.
На запитання, якої суми недорахується міська скарбниця, Андрій Москаленко конкретної відповіді не дав: "Якщо ми говоримо про єдиний податок, то це одна сума. Якщо про ПДФО, яке також сплачується щомісяця, – це інша сума коштів. Якщо говорити про оренду, ми йдемо (назустріч. – Ред.) і звільняємо від сплати, – це третя сума… Ми живемо в такий час, коли багато показників змінюється навіть протягом того самого дня, – зазначив заступник міського голови. – Якщо говорити про минулий рік, від якого ми, в принципі, можемо відштовхуватися, по загальному фонду було близько 400 млн, по бюджету розвитку – близько 200 млн. Знову ж таки, ці суми були недоотримані за рахунок того, що бізнес не мав змоги працювати, і плюс – це те, на що ми йшли у зв’язку з тими програмами підтримки, які ми мали, те, що ми свідомо недоотримували".
"Ключовим є питання людського життя. Це – головне", – додав Андрій Москаленко. Він нагадав, що минулої суботи мер Львова Андрій Садовий анонсував додатковий набір лікарів у нові "ковідні" відділення. Зокрема, в понеділок, 22 березня, на міській комісії з питань ТЕБ і НС було прийнято рішення про розгортання "ковідного" відділення на 100 ліжкомісць для хворих на COVID-19 дітей у дитячій лікарні на Орлика. За словами заступника міського голови Львова, вже зголосилося близько 300 лікарів, які приступають до роботи в госпіталі у Винниках і лікарні швидкої медичної допомоги. Оплата їхньої праці буде окремо дофінансовуватися з міського бюджету.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе