![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
Ми матимемо війни з Росією, поки вони не відчують, що нас нічого не поєднує. Блог Миколи Княжицького
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Польща заборонила виконання Чайковського і інших російських виконавців у державних закладах культури. Вчена рада Київської консерваторії (зараз Академія ) "відмовилася відмовлятися" від імені Чайковського
Чому ? Чайковський народився у Росії, писав про себе: "Я еще не встречал человека, более меня влюбленного в матушку-Русь!". Так , один з його дідусів був українцем. Це все, що його пов‘язувало з Україною. І ще любов до наших пейзажів. Так і оркам, які зараз нас намагаються знищити теж пейзажі подобаються …
Чайковський - талановитий представник культури, яка нас нищила століттями. Він любив Україну, але як частину імперії, а не інакше, як зараз любить Філіпп Кіркоров. Ніхто не забороняє його слухати. Але чому його ім‘я має носити найбільший український музичний ВНЗ?
Ми матимемо війни з Росією, поки вони не відчують, що нас нічого не поєднує, ніяке колоніальне минуле, ніяка спільна культура. І світ, щоб нас підтримувати повинен це відчувати.
Очевидно, що попри походження, Пушкін не ефіопський поет, а Чайковський не український композитор. Ми повинні їх знати, але вшановувати у назвах маємо представників нашої, української культури. Адже навіть в умовах поневолення велика українська нація народжувала геніїв, які творили велику українську музику, літературу, культуру.
Джерело.
Про автора. Микола Княжицький – народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність".
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)