Медична реформа у Львові має завершитись до кінця цього року, – Веремчук
У результаті створять ТМО та затвердять стратегію розвитку медицини у місті.
Про це у коментарі для "Еспресо.Захід" розповів голова комісії охорони здоров'я та соціального захисту Валерій Веремчук.
Що зараз змінилось для лікарень міста
Станом на сьогодні лікарні працюють, як і досі. Ми вимагали, щоби було розроблено статути і проголосовано їх на сесії. У цих статутах ми збалансували повноваження генерального директора та ради директорів усіх Територіальних медичних об'єднань (ТМО). Насправді нас ще чекає довгий юридичний процес, щоби завершити реформу.
Які наступні кроки
Ще маємо розробити стратегію розвитку кожного ТМО і затвердити її на депутатській комісії та виконкомі. Має бути розроблено і стратегію розвитку медицини загалом, яку затверджуватиме сесія.
Також ми чекаємо відповіді від НСЗУ, чи готові вони автоматично перереєстровувати усі декларації після реорганізації закладів. Ми вже подали звернення до них, але відповіді поки не отримали.
І тільки після отримання цього підтвердження та рішення того ж НСЗУ про збереження статусу опорних для 8-ї лікарні та ЛШМД ми можемо приймати рішення, знову ж таки сесії ЛМР, про ліквідацію юридичних осіб лікарень в сьогоднішньому вигляді і перереєстрацію їх у форматі ТМО. Доти лікарні працюватимуть, як і колись.
Структура управління у ТМО
ТМО будуть складатись з відокремлених підрозділів, що матимуть своїх керівників. Відтак, вони разом з очільником ТМО формують Раду директорів. Можна сказати, що тепер вони втрачатимуть певну частку незалежності, але, натомість, буде оптимізовано чисельність адміністрації та видатки. Адже зараз критично падає забезпечення з боку НСЗУ і фінансування має брати на себе місцевий бюджет. Таким чином, замість кількох адміністрацій буде одна, а от кількість лікарів має залишитись без змін. Звісно ж, в межах одного ТМО може відбутись певна оптимізація, але вона буде незначною. Натомість мали б суттєво зрости зарплати у медиків.
Завершення реформи та обрання керівника ТМО
Ми плануємо до грудня завершити усі процеси, пов'язані з мед реформою і після того почати реорганізацію та обрання голів об'єднань.
Керівників кожного ТМО призначатимуть за результатами відкритого конкурсу, що визначений постановою Кабінету Міністрів.
Співпраця та конкуренція з лікарнями обласного підпорядкування
Ми також плануємо дійти до координації роботи з лікарнями обласного підпорядкування. Сподіваємось активізувати ці процеси після оформлення наших ТМО. Але зараз треба розуміти, що міські та обласні лікарні є конкурентами. У нас відкритий ринок медичних послуг і нам доведеться конкурувати за пацієнта якістю послуг, сервісом, ефективністю. Сподіваюсь ми зможемо налагодити діалог та співпрацю на користь пацієнтів.
Нагадаємо у Львові вже тривалий час відбувається підготовка медичної реформи та дискусії навколо неї. У результаті, 17 червня, депутати проголосували за перший крок у її реалізації, створення ТМО. Їх буде три:
- ТМО "Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги":
- Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова;
- 8-у міська клінічна лікарня м. Львова;
- Міська дитяча клінічна лікарня м. Львова.
- ТМО "Лікарня планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги":
- Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева;
- 4-а міська клінічна лікарня м. Львова;
- 5-а міська клінічна лікарня м. Львова;
- Лікарня "Госпіс" м. Львова.
- ТМО "Акушерства та гінекології":
- Пологовий клінічний будинок № 1 м. Львова;
- 3-я міська клінічна лікарня м. Львова.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе