Львів’яни перейнялися весільними традиціями Наддніпрянської України
Як святкували весілля у Наддніпрянській Україні (зокрема, яких пісень співали, зустрічаючи сватів, прибираючи наречену, виряджаючи молодих у спільне життя й інше) у межах виставки "Росте древо", що експонується в історичному корпусі Національного музею у Львові, продемонстрував гурт автентичного співу "Жива" у складі Марти Пилатюк, Надії Іванців, Оксани Олейніченко та Марти Сахно.
Про це інформує "Еспресо.Захід".
Це не перший захід, який підсилює експозицію народного та декоративного мистецтва Наддніпрянщини XVII – середини XX ст. з фондів цього музею та приватних колекцій, що її підготувала кураторка цієї виставки Любава Собуцька. А мова про понад 200 унікальних експонатів – кераміки, вишивки, вибійки, іконопису, дитячої іграшки, малювання по дереву й інших,що презентують мистецтво Київщини, Полтавщини, Черкащини, а також південних районів Чернігівщини та Сумщини і північних Дніпропетровщини та Кіровоградщини.
Отож дивитися є що. І предмети весільної обрядовості – вишиті сорочки, рушники, ікони, строї, скрині займають у межах виставки "Росте древо" чільне місце. Хоча, як сказала під час кураторської екскурсії, присвяченій весільній обрядовості Наддніпрянської України, Любава Собуцька, на жаль, жодного повного чоловічого комплекту весільного одягу із цих територій України музей у своїх фондах не має.
Виставка "Росте древо", що є чи не першою львівською подією з відзначення 30-ї річниці Незалежності України, яку святкуватимемо цього року, експонуватиметься в музеї до кінця серпня. Нагадаємо, такого обсягу та наповнення рідкісними експонатами представлення народного мистецтва Великої України у Львові за останній час відбувається вперше.
Фото і відео Ярини Коваль
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе