Львівські книги потрапили до Довгих списків премії Книга року ВВС-2021

До Довгих списків літературної премії Книга року ВВС-2021 увійшли 11 львівських книг. Деякі з цих книг написані письменниками зі Львова, деякі – надруковані у львівських видавництвах.

Довгі списки опублікували на ВВС Україна, передає "Еспресо.Захід".

Серед шістнадцяти видань у номінації "Книга року ВВС-2021" знайшлося чотири львівських книги.

"Збитошна пора" Юрія Винничука, видана у львівському видавництві "Апріорі" у 2020 році.

До книги увійшли переважно автобіографічні оповідання, що з гумором розповідають життєві історії автора. Окремо можна виділити й любовні пригоди, які траплялися з письменником у різний час. Книгу варто прочитати, хоча б заради мови, якою вона написана. Навіть кілька маленьких речень можуть огорнути читача невимушеною й теплою атмосферою: "Якось сидів’єм у компанії старших панюсь. Кожній було по 83–84 роки. Одне слово – колєжанки старої дати. Вони згадували своє дитинство і юність, і я почув чимало цікавого".

"Спитайте Мієчку" Євгенії Кузнєцової. Твір опублікований у Видавництві Старого Лева у 2021 році.

Книга розповідає про літнє господарювання сестер разом з їхньою бабцею Теєю, вічно розгубленою мамою, рудим безіменним котом й індійською кузиною. Літо іде, ростуть гарбузи на експорт, розмови не стихають, а проблеми й рішення біжать наввипередки. Читачі твору кажуть, що книга кумедна і має багато українського, а деколи й іспанського та навіть японського, колориту.

"Три лини для Марії" авторства Сергія Осоки. Видавництво Старого Лева надрукувало книгу у 2020 році.

Новели пана Осоки розповідають маленькі й водночас великі історії простих людей. Читач легко поринає в атмосферу авторської казки, адже, коли читаєш книгу, здається, можна прислухатися і почути, як шелестить очерет, сплескує риба в ставку, як падають яблука, риплять старі двері, як змішується з вітром людське зітхання, приглушений сміх чи схлип.

"Хто завгодно, тільки не я" – книга Галини Крук, видана у харківському "Віват" у 2021 році.

Це збірка оповідань, яка розказує і про карантинні хроніки зі справжніми тривогами та розрадами, які довелося пережити кожному з нас. І про відчуття втрати, коли замість людини залишається лише стара фотокартка. І про телефонні розмови, які все ніяк не можуть відбутися, бо абоненти один для одного недоступні.

До Довгого списку премії "Дитяча Книга року ВВС-2021" увійшли три книги зі Львова.

"Союз Радянських Речей" Петра Яценка, опублікований у київському видавництві "Портал" у 2020 році.

Петро Яценко запрошує українських дітей у своєрідний квест радянським минулим їхніх батьків. "Тоді все було таким інакшим і навіть моторошним: очікування на ядерну війну, пропаганда, дефіцит, дивні побутові предмети. Однак по бабусиних антресолях досі зберігаються купи радянських речей, а речі чудово оповідають історії".

"Дарую братика за підписку. Твій інстащоденник" – книга, яку написала Саша Кочубей та видав у Видавництві Старого Лева у 2021 році.

Це книга – "два в одному". З одного боку – це історія про дівчинку Зо, що вирішила стати відомою блогеркою. А, коли обернути книжку іншою стороною, то вона перетворюється на інстащоденник для блогерів-початківців.

"Сем, без проблем" Оксани Лущевської, опублікована у Видавництві Старого Лева у 2021 році.

Книга розповідає про хлопчика Сема, який займається бальними танцями. Раптом тато Сема вирішує записати сина в секцію рукопашного бою. В цей момент і починаються пригоди хлопця.

Номінація "Книга року ВВС-Есеїстика-2021" зібрала аж чотири львівських видання.

Станіслав Асеєв "Світлий шлях: історія одного концтабору" – Видавництво Старого Лева, 2021 рік.

Це розповідь про життя у концтаборі, що складається з приниження, страху й непевності. А ще з ран та слідів опіків на тілі. І також з болю від переламаних кісток, а часто – й від зламаної волі та свідомості. Залишається єдиний вихід і єдине завдання – вижити.

"Ласощі для Медора" Андрія Бондара, надруковані у Видавництві Старого Лева у 2021 році.

Збірка есеїв, написаних протягом 2017 - 2020 років. Есеїстика стала способом автора досліджувати й осмислювати світ через власну систему цінностей і досвіду. Висновки, до яких приходить автор: порожнечу можна наповнити, "впасти з висоти власного зросту" можна не лише фізично, а й морально, втрати згодом можуть стати набутками.

"Лексикон націоналіста та інші есеї" Миколи Рябчука. Книга опублікована у Видавництві Старого Лева у 2021 році.

Це збірка публіцистичних творів. яка розглядає минуле, теперішнє та майбутнє України в політичному й культурному аспектах. У книзі автор аналізує Майдани 2004 та 2013 років, розглядає кризу української ідентичності та деталізує у фактах залізну завісу СРСР XX століття у сферах культури та літератури.

Книга Андрія Содомори "Про що писати…", видана в Апріорі у 2021 році.

Книжку подають, як своєрідну "екранізацію" живої, в стані її народження, образної думки про найрізноманітніше, навіяне моментом: від невловних порухів у світі людської душі, мікросвіту, – й до пейзажів макросвіту.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.