Львівські хірурги відновили прохідність жовчовивідних шляхів пацієнту без шлунка
Орган чоловікові видалили пів року тому разом зі злоякісною пухлиною
Про випадок розповіли у пресслужбі Львівської обласної клінічної лікарні, передає "Еспресо.Захід".
Віднедавна у чоловіка виникла проблема з відтоком жовчі, тож без фахової хірургічної допомоги йому знову було не обійтися.
Зазвичай хворим із непрохідністю жовчовивідних шляхів проводять класичне втручання — ендоскопічну ретроградну холангіопанкреатографію, і це — одна з найбільш технічно складних та небезпечних операцій, яку проводять ендоскопісти. В горло пацієнту вводять спеціальний прилад, який потрібно обережно провести через стравохід, шлунок й дванадцятипалу кишку. Задача медиків — досягти місця з'єднання двох проток: жовчної та підшлункової залози. І тут, власне, львівські хірурги постали перед дилемою, адже проведення такої процедури потребувала людина, яка немає шлунка.
Пункцію медики провели за допомогою голкової біопсії під контролем ультразвуку, а зовнішню холангіографію й стентування ділянки затисненої жовчної протоки — під рентген-контролем.
За словами завідувача ендоскопічного відділення ЛОКЛ Назара Були, оперативне втручання тривало менш як годину і його результатом лікарі дуже задоволені. Наступного дня пацієнта перевели на терапевтичне лікування у заклад надання первинної медичної допомоги.
Хірургічні втручання такого рівня складності проводять у країнах Західної Європи та в кількох українських клініках. За інформацією пресслужби ЛОКЛ, попри повномасштабну війну і виклики, пов'язані з нею, львівська команда хірургів-ендоскопістів провела за рік 750 хірургічних ендоскопічних втручань, що на 100 більше, ніж у 2021. З них понад 500 — на органах гепатобіліарної системи.
У відділенні оперують не лише дорослий, а й дітей, який скеровує на лікування обласна дитяча лікарня. Наприклад, торік тут прооперували п'ять маленьких пацієнтів. Наймолодшому з них було лише чотири роки.
- "Під час тривог боїмося перепадів напруги, бо тоді може вийти з ладу медичне обладнання". Львівський онколог розповів, як надають допомогу хворим на рак у часі війни
- Актуальне
- Важливе