Львівські кардіохірурги врятували немовля з дефектом перегородки між шлуночками серця
Львівські кардіохірурги врятували ще одне немовля з дефектом перегородки між шлуночками серця. Це – одна з найбільш поширених вроджених вад серця у дітей, що зустрічається у 2-6 випадках на 1000 новонароджених
Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, передає "Еспресо.Захід".
Відомо, що в західних регіонах України таких малюків рятують лише в дитячій лікарні Святого Миколая, що знаходиться у Львові.
Цього разу лікарям вдалося врятувати дівчинку Єву з Нововолинська. Їй п'ять місяців. Тиждень тому під час планового УЗД лікарі виявили великий отвір між шлуночками її крихітного серця.
"Дефект міжшлуночкової перегородки призводить до того, що в правий шлуночок серця та легеневу артерію надходить підвищена кількість крові. По-перше, серце дитини змушене працювати в режимі перевантаження, по-друге - підвищується тиск крові в судинах легень. Тоді в дитини утруднюється дихання та розвивається кисневе голодування. Через це страждають головний мозок, нирки та саме серце. Єдиний вихід – це операція", – розповідають медики.
Зазвичай таку ваду лікарі діагностують ще до народження дитинки, або вже у пологовому будинку. Та у випадку Єви, ваду виявили лише з часом. Дефект уже почав призводити до задишки та серцевої недостатності, тому операцію потрібно було робити невідкладно.
Лікарі вирішили оперувати через маленький розріз завдовжки 4 см, що сховається під рукою дитини, щоб надалі шрам був непомітний. Щоб успішно закрити отвір в перегородці, спеціалісти тимчасово зупинили серце Єви. Операція тривала три години. З дитиною усе добре. На сьомий день дівчинка поїхала додому.
- Раніше повідомляли, що львівські медики врятували немовля з критичним аортальним стенозом, виконавши надскладну операцію Росс-Конно.
- Актуальне
- Важливе