Львівські епідеміологи розповіли, де Україна братиме вакцини, якщо їх забракне
У понеділок, 24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації. Його проводять щороку, щоб нагадати про важливість щеплень, адже ті захищають від інфекційних хвороб і дорослих, і дітей, особливо маленьких
За даними ВООЗ, через пандемію COVID-19 рівень охоплення вакцинацією знизився в усьому світі. В Україні до викликів коронавірусної хвороби додалися ще й виклики війни. Через необхідність тривалий час перебувати в укриттях та обмежений доступ до питної води ризик підхопити інфекцію істотно зростає. У Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб заспокоюють: Україні вистачить рятівних препаратів.
Залишки вакцин з минулого року й гарантоване надходження нових партій у 2023 дозволить не переривати рутинну вакцинацію та покрити потребу в обов'язкових щепленнях. Цьогоріч, як і у 2022 році, потреби в деяких рутинних вакцинах частково покриватимуть за підтримки міжнародних партнерів.
В обласному центрі контролю й профілактики захворювань нагадали, що наприкінці березня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) доставив в Україну понад 35 тисяч доз комбінованої вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК), а на початку квітня – більш як 650 тисяч доз вакцин проти поліомієліту (в рамках Глобальної ініціативи з ліквідації цієї хвороби).
Україна гарантує своїм громадянам щеплення проти 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції (Hib), кору, краснухи та епідемічного паротиту ("свинки"). Ці щеплення внесені до Національного календаря й отримати їх можна безплатно у сімейного лікаря чи педіатра. Крім того, дорослі й діти від п'яти років можуть безплатно вакцинуватися проти коронавірусу.
Всі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними.
Кожна доза вакцини в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту від інфекцій. Якщо дитина пропускає щеплення або отримує його пізніше, – зростає ризик зараження і серйозного перебігу захворювання.
"Час важливий, тому робіть щеплення вчасно, – наголошують фахівці. – Якщо ви пропустили якесь із них, не треба розпочинати всю серію вакцинації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше. Скласти новий графік щеплень допоможе лікар".
Медики рекомендують робити кілька щеплень одночасно. Це світова практика: застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість візитів до лікаря та уколів й надає захист від кількох інфекцій одразу.
- Раніше "Еспресо.Захід" писало, що впродовж тижня, з понеділка 24 квітня по суботу, 29 у Львові працюватимуть мобільні пункти вакцинації
- Актуальне
- Важливе