Львівська компанія оцифрувала знищений окупантами Маріупольський драмтеатр та інші споруди, щоб зберегти їх від забуття
Команда львівської компанії Skeiron уже створила 3D-модель знищеного росіянами Маріупольського драматичного театру
Про це представники компанії Skeiron розповіли на брифінгу у медіафорумі, передає "Еспресо.Захід".
Працюють також над існуючими унікальними пам'ятками, щоб у разі пошкоджень мати 3D-моделі цих споруд, що можуть допомогти у відновленні. Також оцифровані матеріали можуть залучати у сфері туризму, організовуючи 3D-тури музеїв. Від початку року вдалось оцифрувати вже більше сорока об'єктів.
"Сканують усе до найменших деталей. Виходить така модель, яку можна використати для будь-яких завдань реставрації. Маємо надію, що об'єкти, які ми раніше сканували, не будуть пошкоджені. Але якщо щось станеться, то в нас будуть дані, аби їх відновити", – розповів Юрій Преподобний, співзасновник компанії "Скайрон" та координатор проєкту #SaveUkrainianHeritage.
Координатори проєкту розповідають, що зараз робота над оцифруванням інтер'єру театру та центральної частини Маріуполя ще триває. Для цього Skeiron збирає довоєнні фото та відео.
"У майбутньому, якщо у нас буде можливість, ми зможемо більш детально відтворити інтер'єри, щоб відтворити все це через різні ігрові середовища", – каже Андрій Гривняк, координатор проекту SaveUkrainianHeritage.
Всього Skeiron вже оцифрував понад 40 об'єктів у Львівській, Київській, Хмельницькій, Волинській, Вінницькій та Чернівецькій областях. Найбільш тривалою роботою поки що стала оцифровізація моделі Чернівецького університету, над якою колектив працював вже кілька місяців. Станом на сьогодні роботи ще не завершені.
"Опрацювання одного такого об'єкта займає до пів року. На початку повномасштабної війни ми у Львові відсканували Домініканський собор, церкву Андрія. Тоді акцентували увагу на фасаді і інтер'єру всередині, а от на горища та крипти часу не вистачило. Зараз плануємо піднятись на дахи церков, на вежу Корнякта, щоб досканувати і завершити роботу", – розповів Андрій Гривняк.
Він каже, що малу сільську дерев'яну церкву можна оцифрувати за день-два, на церкву Юра у Львові знадобиться пів місяця, а на Чернівецький університет з усіма його корпусами потрібно не менше місяця. Зараз до представників "Скайрона" надходять запити з усієї України, наприклад отримали запрошення на сканування Святогірського монастиря. Та оскільки Святогірськ перебуває фактично на лінії вогню, наразі зробити це буде складно.
- Актуальне
- Важливе