Лідер фракції "Голос" звинуватив нардепок від Львівщини у співпраці з владою

Наталія Піпа та Галина Васильченко начебто отримали кошти на округи від Кабміну в обмін на лояльність під час голосування в парламенті.

Про це голова фракції "Голос" Ярослав Железняк написав на своїй facebook-сторінці, інформує "Еспресо.Захід"

Він заявив, що народні депутатки Наталія Піпа та Галина Васильченко отримали кошти на свої округи взамін за голосування у парламенті законів, вигідних правлячій партії.

"Якимось дивом 20 серпня 2021 року рішенням КМУ №975 їм виділили мінімум 20 млн грн на обрані об’єкти по новому механізму отримання лояльності депутатів – "інфраструктурній субвенції" (те саме, що і соцеконом, який у всі попередні роки традиційно виділяли лояльним депутатам-мажоритарникам, готовим підтримувати будь-які ініціативи влади).

Думаю, ви і самі знаєте принцип розподілу соцеконому та інших бюджетних благ на округи. Втім, багато джерел із провладної більшості, Кабміну та бюджетного Комітету підтвердили, що питання виділення такого щедрого подарунку цього разу вирішувалося саме в Офісі Президента. Виділяють гроші лояльним до влади", – пише один з лідерів "Голосу".

Читайте також: Львівський осередок "Голосу" не пустили на з'їзд партії

Також він звинуватив членів об'єднання "Справедливості" в тому, що вони почали регулярно ходити в Офіс президента.

"Так, їх часто бачать в Офісі. "Слуги народу" про це часто говорять. Останній раз одразу декілька представників влади бачили очільницю МФО "Справедливість" пані Устінову в Офісі в останній четвер (навіть час підкажу – десь о 15:00-15:40). Випадково за годину до наради в Офісі по порядку денному Парламенту на наступний тиждень. Буває ж збіг?! На жаль, такі візити в різних комбінаціях депутатів від "Справедливості" непоодинокі".

Далі політик наводить перелік фактів, які, на його переконання, свідчать про співпрацю з Офісом:

"Щонайменше, голосування за перший етап бюджетного процесу – бюджетну декларацію. Коли, окрім Слуги Народу та традиційно лояльних депутатських груп, додали свої голоси шість депутатів від "Справедливості". Або як активно окремі учасники групи почали спроби блокувати мій лист про відправлення на Венеційську комісію законопроекту про олігархів 5599. Або коли вже навіть представникам інших політичних сил говорять, що коли у владі рахують голоси в парламенті на майбутні рішення, вже враховують "дев’ять ЗА від розкольників з Голосу". Або коли представники коаліції мені прямо називають ім’я "куратора" від них за голосуванням цієї групи. І дуже дивно, що жоден з членів "Справедливості" його публічно не критикує. Як, до речі, і останні події щодо ТСК по вагнерівцям".

Читайте також: Львівські партійці "Голосу" закликають керівництво партії скласти повноваження

Після переліку пунктів звинувачення, Железняк одним з головних фактів "зради" колег називає і намагання скинути його з голови фракції та вплинути на рішення під час партійного з’їзду:

"В найближчі тижні ми побачимо багато показових голосувань: починаючи з додаткового виділення ще більше грошей на округи в бюджеті 2021/22-го року, і закінчуючи важливими законами для Офісу та кадровими ротаціями. І все таємне стане явним. Зокрема щодо реальних мотивів руйнації фракції та спроб захоплення посад у партії "Голос" останні дев’ять місяців".

Зауважимо, криза у партії "Голос" триває вже декілька місяців. Найгостріше вона помітна у фракції "Голосу" в парламенті, де більшість, а саме 11 депутатів з 20, від’єдналися в об’єднання "Справедливість". Однією з головних їхніх вимог стала відставка голови фракції Ярослава Железняка, з чим не погоджується керівництво партії.

Конфлікт вже давно вийшов у площину публічних звинувачень, які періодично виливаються у постах у соцмережах. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.