Ліани та високовібраційна музика: як авір-йога впливає на наш організм

Чи чули ви колись про авір-йогу? Це унікальні вправи, що поєднують у собі досягнення нейрогенетики, психосоматики, реабілітаційної медицини, тілесних практик і персонального менеджменту.

Співавторкою програми авір-йоги У Львові є Лілія Ківенна, і вона єдина в місті практикує цей вид йоги, вже сім років. Журналістка "Еспресо.Захід" поспілкувалася з тренеркою та дізналася про особливості авір-йоги.

"Авір-йога – це не класична йога, адже вона виконується за допомогою ліан, тобто спеціальних шнурівок для рук та ніг, що прикріплені до стелі. Саме вони допомагають здійснювати більший вплив на м'язи, витягувати їх, – ділиться Лілія Ківенна. – Під час вправ розкривається тіло, знімається напруження та блоки, опрацьовуються давні травми".  

Базовими опорами в авір-йозі є уповільнення вправ, дихання, хвильовий рух, правильне мислення, мотивуючі образи, довіра і повага тілесного інтелекту.

Як розповідає тренерка, спочатку потрібно здійснити розминку, потім виконати основний комплекс вправ, і перейти у завис на ліанах. Наприкінці відбувається відпочинок у гамаках. Туди входить і релаксуюча практика з медитаціями, деколи – зі співаючими чашами чи спеціальними дотиками, які розслабляють тіло, розгойдуванням гамаків. Під час цього процесу людина повністю відпускає контроль, а отже розслабляється. 

Усі вправи заповільнені та супроводжуються музикою, яка гармонізує та заспокоює. Лілія називає її високовібраційною. 

Читайте також: "Медитація – це не тільки сидіти в позі лотоса", – організаторка Lviv Yoga Day

"Вправи авір-йоги допомагають зняти болі та зробити тіло більш рухомих, більш гнучким і пластичним, – додає Лілія Ківенна. – Коли людина приходить до мене на перше заняття, то насамперед слухаю її запит, що її турбує. Далі дивлюсь, як рухається тіло. З цього розумію, які вправи ми будемо виконувати. До прикладу, попрацювати з плечовими суглобами, бо помітні затиснутості. Найчастіше скаржаться на болі в плечах через затиснутість і сутулість, у попереку, а ще приходять із проблемами в тазостегнових суглобах".

За допомогою ліан можна займатися різними типами розтяжок у частковому та повному зависі. Варто зауважити, що підняти себе в повітря – це не так просто. Тому перед цим треба добре натренувати м'язи. 

"Я навіть деколи кажу, що все, що ми виконуємо на заняттях, – це певний самомасаж для тіла, – каже Лілія. – Одна з фішок авір-йоги – це знайомство зі своїм тілом, відновлення його чутливості, тобто потріьбно навчитись бути в тілі й усвідомлювати його. Адже люди переважно "живуть у голові", в думках, але потрібно повертатись у тіло".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.