"Лебедине озеро", "Каліка з Інішмаану", "Буна" та Музей модернізму. Афіша Львова на 19 травня

Рекомендуємо найкращі родзинки культурної мапи міста.

Львівська опера – балет "Лебедине озеро" – сплетіння реальності і чарів, які руйнуються тільки завдяки силі кохання. У центрі сюжету – любов прекрасної Одетти і принца Зігфріда, на шляху якої став злий чарівник Ротбарт. Закохані проходять через тяжкі випробування в прагненні бути разом. Магією сповнений не лише сюжет цього балету, але й чаруючі танцювальні па і неперевершена музика Петра Чайковського. Саме завдяки поєднанню захоплюючого сюжету, вишуканої хореографії та незабутньої музики цей твір називають легендою світової балетної класики. Початок о 18:00.

Театр ім. М. Заньковецької – вистава "Каліка з Інішмаану". Герої п’єси – місцеві рибалки, гендлярі, п’яниці – звичайні маленькі люди, зі своїми земними гріхами, страхами та дрібними радощами у вигляді хоча б імпортних цукерок у магазині старих тітоньок. Вони живуть безнадійно злиденно, але це не вбиває людяність у їхньому ставленні одне до одного, яка приховується за "зашкарублістю" почуттів у загартованих самотністю серцях. Головний герой – хлопець-підліток "каліка" Біллі, якому вдається не впускати у себе жорстокість цього світу – видається нормальною людиною на загальному тлі, на перший погляд, – диваків. Своїм дитинно-добрим світосприйняттям він провокує оточення до прояву кращих духовних якостей, вивищуючи тим самим їх над звульгаризованою буденністю. Біллі мрійник і чекає на свій шанс вирватися із цього замкненого простору, й врешті його отримує – їде до Голлівуду на зйомки фільму. Початок о 18:00. Вистава "Буна ". Одна з найцікавіших  сучасних п'єс – дуже глибока, без прикрас, не просто про конфлікт поколінь та  про здатність чути один одного, а про традиції та культуру у сучасному світі. Початок о 18:00. Початок о 19:00.

Музей модернізму – Ви ще тут однозначно не були, бо відкрився цей музей геть недавно. Поспішіть – воно того варте. Мова про "бомбову" експозицію зі 183 творів 76 авторів, що охоплює період від 1914 року аж до постмодернізму і  не тільки розкриває розвиток львівського модернізму та говорить про нього як про цілісне явище, а  вперше представляє авангард саме як частину української історії, а не чиєїсь.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.