"Веселка на Салтівці": до Львова з трагікомедією приїде театр з Харкова
У Львові 25 листопада у Театрі Лесі відбудеться показ вистави "Веселка на Салтівці" – сюрреалістичної трагікомедії від харківського театру "Нафта"
Про це повідомляють у Театрі Лесі, передає "Еспресо.Захід".
В основу сюжету лягла автобіографічна історія режисера, актора й автор сценарію Артема Вусика, який народився на Салтівці і прожив там свої перші 17 років. Це вистава-концерт, де музиканти грають наживо авторські композиції.
Як зазначають у харківському театрі, ця вистава – це спроба повернути промені радості в місце, яке все ще загоює рани від війни. Одночасно вона переосмислює традиційні уявлення та стереотипи про Салтівку. Намагається відчути поетичність району, який вважається хуліганським. А також побачити індивідуальний пейзаж цього місця серед нескінченних житлових масивів.
"Широке небо, багато зелені та яскраві веселки після рясного дощу влітку – такою пам’ятають Салтівку з дитинства. Зруйновані війною і чорні від вогню багатоповерхівки – такою вперше побачили Салтівку у 2022 році", – діляться організатори.
Разом з Артемом Вусиком на сцені будуть композитори і виконавці – Іван Кондратов (гітара), Віктор Кондратов (барабани) та Yan-Vedaman (саксофон).
Початок вистави о 19:00. Квитки можна придбати завчасно за посиланням. Їхня вартість від 250 до 550 гривень.
Інші новини культури
Упродовж двох днів у Львові лунали вірші у супроводі музики, творилися перформенси та звучали голоси поетів минулого на міжнародному фестивалі "Земля поетів". Кожна локація фестивалю була співзвучна іменам знаних українських письменників та письменниць: Шевченко, Леся, Франко, Стус та Антонич. А окремо розташувався простір голосів, де всі відвідувачі мали нагоду почути архівні записи голосів поетів минулого.
Національний театр імені Марії Заньковецької представив свій новий логотип, шрифти, кольорову гамму, дизайн афіш та інші важливі для театру візуальні речі, що їх розробив спільно з Happy Design Agency.
Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького презентувала оцифровані твори зі своєї колекції, цьогоріч до цифрового архіву додали 1860 об'єктів зі збірок та фондосховищ. Цифрова колекція спадщини галереї дає змогу не лише побачити її у найрізноманітніших куточках світу, але й допомагає у процесах реставрації, а також важлива на випадок руйнувань, оскільки під час війни в Україні, на жаль, це зовсім не поодинокі випадки.
- Актуальне
- Важливе