У Львові відкрили виставку репродукцій найвідоміших картин, що показують шлях Ісуса на Голгофу
Сьогодні, 19 березня, у фоє Львівської національної філармонії відкрили виставково-візуалізаційний проєкт "Страсті Христові". Тут зібрали репродукції найбільш відомих картин художників зі всього світу, які відтворили шлях Ісуса Христа на Голгофу
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
В експозиції 14 стацій з прологом та епілогом Хресного шляху Ісуса Христа у 17 репродукціях картин відомих художників. Це проєкт благодійного фонду Козицького "Ми і світ". Музичний супровід забезпечив вокальний ансамбль "Kalophonia".
Фото: Львівська ОВА
"17 митців. 17 абсолютно різних підходів до зображення Бога і всі вони про те, що страждання не може бути лише заради страждання. Страждання – ціна, яку заплатив Ісус Христос в ім’я великої мети – Воскресіння та Віри. Дякую кожному, хто боронить нашу державу. Попри страждання ви чините справжній подвиг: захищаєте країну для мирного майбутнього українських дітей. Віримо, що після важких часів обов’язково настане перемога України. Запрошую кожного побачити на власні очі та відчути, як пропускали страсті Христові крізь себе такі художники, як Мікеланджело, Ель Греко, Тіціан, Рембрандт, Василь Курилик, Юрій Соловій та інші" , – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Фото: Львівська ОВА
Як розповіла кураторка виставки та арт-директорка БФ Козицького Христина Береговська, майстри, репродукції картин яких зібрали, творили у різні історичні періоди історії. Хтось, здобувши академічну освіту, знаходив для себе шлях у творчості, розкриваючи догматичний релігійний мотив, а дехто творив, щоб спокутувати провину за власні гріхи. Когось – визнали генієм ще за життя, а когось – несправедливо рано забули.
Фото: Львівська ОВА
"Сьогоднішній слоган нашої зустрічі «триматися міцно», бо саме так в перекладі звучить слово «піст». Цією виставкою ми запрошуємо подивитися на шлях Христа на Голгофу через призму світового мистецтва. Тут зібрані репродукції картин художників різних категорій, кожен з сімнадцяти митців по-своєму бачив та зображав Хресну Дорогу. Кожен з них разом з тим передав цінності та естетику свого часу", – підкреслила Христина Береговська.
Читайте також: У Львові день народження Баха відзначать традиційним "Бах маратоном"
- Актуальне
- Важливе